REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia R5 już w Polsce - znamy cenę

Usportowiona wersja Skody Fabii, oznaczona jako Fabia R5, jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Tanio nie jest.

Skoda Fabia R5
Skoda Fabia R5

Rajdowy model Skody Fabii R5 już po raz czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo w klasie WRC2. Dlatego, chcąc uczcić dokonania kierowców z teamu fabrycznego Skody w mistrzostwach WRC2, czeska marka wprowadza do sprzedaży limitowany modelu Skody Fabii R5.

Jeśli oczekujecie, że wersja R5 napędzana będzie mocnym silnikiem, to możecie się nieco rozczarować. Choć i tak będzie to wersja mocniejsza od topowej, 110-konnej odmiany 1.0 TSI, a do tego otrzyma sportowe, usztywnione zawieszenie i prześwit mniejszy o 15 milimetrów.

Drogowa Skoda Fabia R5 to wykorzystuje niedostępny dla innych wersji Fabii silnik 1.4 TSI o mocy 125 KM. Współpracuje on z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów DSG. W takiej konfiguracji model ten będzie w stanie osiągnąć pierwsze 100 km/h w 8,8 sekundy, prędkość maksymalna wyniesie zaś 203 km/h.

Dodatkowo, jak na cywilną rajdówkę przystało, wersja ta będzie charakteryzować się sportowym wykończeniem i wyposażeniem, w skład którego wchodzić będą między innymi:

  • obręcze ze stopów lekkich Savio w kolorze białym (opcjonalnie dostępne w kolorze zielonym lub czarnym),
  • wielofunkcyjna sportowa kierownica obsługująca radio oraz telefon,
  • nawigacja satelitarna Amundsen,
  • kamera cofania, 
  • aktywny tempomat,
  • czujnik parkowania z tyłu,
  • sportowe zawieszenie.
ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Fabia R5
Skoda Fabia R5

Nowa wersja dostępna będzie wyłącznie w kolorze Candy White z czarnym dachem i jednym z trzech kolorów felg.

Tak wyposażony model debiutuje na polskim rynku z ceną od 77 900 zł. Podobnie jak w rajdach, tutaj także nagradzani są najszybsi: pula egzemplarzy specjalnej Skody Fabii R5 jest ściśle ograniczona.

Przypomnijmy, że Skoda Fabia R5, od momentu debiutu w 2015 roku, stała się jednym z najbardziej utytułowanych samochodów rajdowych swoich czasów. Wyposażona w napęd na cztery koła i turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 280 KM konstrukcja należy do najbardziej zaawansowanych i najbardziej konkurencyjnych projektów na trasach rajdowych całego świata, co zostało potwierdzone wieloma tytułami mistrzowskimi, w tym zeszłorocznym mistrzostwem WRC2.

Zobacz także: Jeździmy rajdową Skodą Fabią R5

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA