Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia R5 trafi do salonów

Usportowiona wersja Skody Fabii, oznaczona jako Fabia R5, będzie już wkrótce dostępna w sprzedaży.

Skoda Fabia R5
Skoda Fabia R5

Rajdowy model Skody Fabii R5 już po raz czwarty z rzędu zdobył mistrzostwo w klasie WRC2. Dlatego na początku przyszłego roku, chcąc uczcić dokonania kierowców z teamu fabrycznego Skody w mistrzostwach WRC2, czeska marka planuje wprowadzenie do sprzedaży limitowanego modelu Skody Fabii R5

Skoda Fabia R5 dostępna będzie w Polsce w ograniczonej liczbie. Jeśli oczekujecie, że Fabia R5 napędzana będzie bardzo mocnym silnikiem, to możecie się nieco rozczarować. Choć i tak będzie to wersja mocniejsza od topowej obecnie odmiany z motorem 1.0 TSI o mocy 110 koni mechanicznych.

Model R5 wyposażony zostanie w niedostępną dla pozostałych wersji Skody Fabii jednostkę silnikową TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 125 KM, która pozwoli na szybką i dynamiczną jazdę. Współpracować będzie z automatyczną skrzynią biegów DSG, przenosząc napęd na przednie koła.

REKLAMA

Dodatkowo, jak na cywilną rajdówkę przystało, wersja ta będzie miała sportowe zawieszenie, pozwalające na zwinne pokonywanie zakrętów.

Fabia R5 charakteryzować się będzie ponadto sportowym wykończeniem i wyposażeniem, w skład którego wchodzić będą między innymi:

  • obręcze ze stopów lekkich Savio w kolorze białym (opcjonalnie dostępne w kolorze zielonym lub czarnym),
  • wielofunkcyjna sportowa kierownica obsługująca radio oraz telefon,
  • nawigacja satelitarna Amundsen,
  • kamera cofania, 
  • aktywny tempomat,
  • czujnik parkowania z tyłu,
  • sportowe zawieszenie.

Nowa wersja dostępna będzie wyłącznie w kolorze Candy White z czarnym dachem. Ceny limitowanej wersji modelu Fabia R5 podane zostaną już wkrótce.

Zobacz również:
REKLAMA