Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120 - wyjątkowa rajdówka

Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120 to wyjątkowy, limitowany model, powstały dla uczczenia 120. rocznicy debiutu czeskiej marki w sportach motorowych.

Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120 fot. materiały prasowe
Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120

12 wyjątkowych samochodów

Na rynku pojawi się zaledwie dwanaście sztuk tej specjalnej wersji samochodu rajdowego. Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120 oferuje większość ulepszeń technicznych wprowadzonych w Skoda Fabia Rally2 evo 2021, uzupełnionych o dodatkowe wyposażenie, specjalny design i akcesoria. Zamówienia na rajdowy model są otwarte.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

120 lat Skody w motorsporcie

W 2021 roku Skoda obchodzi 120. rocznicę pierwszego startu swojego pojazdu w sportach motorowych. W ciągu minionych dziesięcioleci marka z Mladá Boleslav przeszła od wyścigów długodystansowych na motocyklach do podjazdów górskich, wyścigów torowych i rajdów samochodowych. Po drodze odniosła wiele zwycięstw. Ostatnio święciła sukcesy w kategorii WRC2/WRC2 Pro w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Aby uhonorować 120-letnią tradycję udziału pojazdów marki w wyścigach i rajdach, Skoda Motorsport stworzyła limitowaną edycję swojego słynnego modelu rajdowego. Do sprzedaży trafi zaledwie dwanaście egzemplarzy Skody Fabia Rally2 evo Edition 120. Każdy z nich będzie zawierał nie tylko techniczne ulepszenia modelu Fabia Rally2 evo 2021, ale także szereg dodatkowych funkcji. Oprócz standardowego wyposażenia pojazd posiada zestaw pomalowanych na zielono magnezowych felg oraz komplet dodatkowych świateł LED.

Dodatkowy pełny pakiet akcesoriów wewnętrznych jest częścią standardowej konfiguracji. Obejmuje torby do przechowywania rzeczy osobistych, narzędzi lub części zamiennych. Akcesoria, takie jak pojemniki na wodę pitną, butelki na płyny samochodowe, paski oraz uchwyty, uzupełniają pakiet dodatków. Wyposażenie z limitowanej edycji obejmuje również unikalny ekran powitalny Edition 120 dla obu monitorów w kokpicie, specjalny design samochodu oraz tabliczkę identyfikującą numer seryjny. Ofertę specjalną dopełnia certyfikat autentyczności oraz gadżety – plecak i miniaturka samochodu Skoda Fabia Rally2 evo w skali 1:18.

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120: szereg ulepszeń

Skoda Fabia Rally2 evo Edition 120 zawiera wszystkie standardowe elementy ogólnego pakietu zmodernizowanego rocznika 2021. Aktualizacje dotyczą ulepszonego silnika. Celem techników była poprawa wymiany gazowej i przygotowania mieszanki w komorze spalania. Udało się to zrealizować dzięki nowo zaprojektowanemu i bardziej wydajnemu intercoolerowi, zoptymalizowanemu kolektorowi wydechowemu, nowemu rozrządowi zaworowemu, a także nowej konfiguracji elektronicznego mapowania. Modyfikacje poprawiają wydajność silnika oraz zwiększają maksymalną moc pojazdu o 2 kW do 214 kW (290 KM), w zależności od jakości paliwa. Nowo skalibrowane amortyzatory zapewniają jeszcze lepszą przyczepność i stabilność samochodu na wszystkich typach nawierzchni, sprawiając, że kierowca ufa swojemu pojazdowi.

Powodem modernizacji Skody Fabia Rally2 evo w 2021 roku była nie tylko chęć zapewnienia jeszcze lepszych osiągów, ale również uzyskanie poprawy niezawodności. Mocniejsza rama pomocnicza tylnej osi minimalizuje ryzyko uszkodzenia na nierównych drogach. Do wersji Skody Fabia Rally2 evo przystosowanej do szutrowych nawierzchni zostanie dołączone specjalne urządzenie chłodzące tylne hamulce, początkowo homologowane tylko do użytku na asfalcie.

Silnik Skody Fabia Rally2 evo 2021 oraz jej limitowanego odpowiednika Edition 120 jest wyposażony w przeprojektowany układ smarowania z ulepszoną funkcją w trybach dynamicznych. Modyfikacje obejmują nowo zaprojektowany filtr wlotowy i zoptymalizowaną geometrię przegród w misce olejowej. Dzięki temu doprowadzanie oleju do turbosprężarki jest jeszcze sprawniejsze. Dodatkowy rezultat tej modyfikacji to obniżony poziom zużycia oleju. Nowo rozmieszczone przyciski na kierownicy ułatwiają korzystanie z ośmiu różnych funkcji, a przeprojektowane mocowanie podnośnika poprawia komfort podróży.

Nabywcy limitowanej Skody Fabia Rally2 evo Edition 120 mogą skorzystać z dodatkowych opcji, np. zmodyfikowanej skrzyni biegów, dzięki której pojazd jest lepiej przygotowany do rajdów, w których osiąga się wysoką średnią prędkość (prędkość maksymalna 202 km/h). Z myślą o nawierzchni o niskiej przyczepności Skoda Motorsport oferuje również trzeci zestaw ramp różnicowych (48/70), których można używać zarówno na drogach żwirowych, jak i asfaltowych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA