REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia: komfort i przestronność

Skoda Fabia jest samochodem idealnym do miasta, ale świetnie sprawdza się również podczas wakacyjnych podróży, szczególnie w wersji kombi. Co kryje to niespełna czterometrowe auto?

Skoda Fabia po face liftingu materiały prasowe
Skoda Fabia

Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w swoim segmencie, o pojemności wynoszącej minimalnie 330 litrów (w wersji hatchback). Funkcjonalność nowego modelu Skody sprawia, że samochód idealnie nadaje się zarówno do codziennej jazdy, jak i do wakacyjnych podróży.

Dużo przestrzeni dzięki przemyślanej konstrukcji

Pomimo kompaktowych wymiarów — długości 3997 mm i rozstawu osi 2470 mm — w Skodzie Fabii może komfortowo podróżować pięciu pasażerów. Oferowany w wersji hatchback bagażnik po złożeniu oparć tylnych siedzeń osiąga pojemność nawet 1 150 litrów.

Jeden z największych bagażników w swoim segmencie (od 530 litrów do maksymalnie 1 395 litrów) dostępny jest w Skodzie Fabia Combi, która mierzy 4 262 mm długości. Taka przestrzeń sprawia, że nowa Skoda Fabia to model, który sprawdzi się jako samochód singla, lubiącego częste podróże, ale także mniejszej rodziny.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Fabia po face liftingu
Skoda Fabia

Jeszcze większy komfort

W nowej wersji Skody Fabia zaktualizowany został wygląd wskaźników. Okrągłe zegary są teraz bardziej czytelne. Komfort gwarantuje także dostępny w standardowym wyposażeniu wersji Style i Monte Carlo podświetlany schowek w konsoli środkowej, który ułatwia poszukiwanie przechowywanych przedmiotów w ciemności.

O dobre samopoczucie oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dbają też nowi asystenci jazdy. Skoda Fabia może być teraz wyposażona w BLIND SPOT DETECT, czyli czujnik martwego pola, który wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem lusterek samochodowych i informuje o nich kierowcę w trakcie wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu.

W standardzie znajduje się również pomocna funkcja EASY LIGHT ASSIST, która automatycznie włącza światła mijania, wtedy kiedy są one potrzebne. Bogatsze wyposażenie standardowe obejmuje także m.in. nowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED czy system ruszania pod wzniesienia HILL HOLD CONTROL.

REKLAMA

Skoda Fabia po face liftingu
Skoda Fabia

Stylowe wnętrze

Wnętrze Skody Fabia łączy funkcjonalność i elegancję. Wersje Ambition, Style i Monte Carlo zostały wyposażone w stylowe elementy, takie jak dwukolorowa tapicerka z  szwem na panelach bocznych drzwi i opcjonalnym podłokietniku czy dostępne opcjonalnie fotele sportowe z kontrastowym przeszyciem.

Dodatkowo nowa Fabia oferuje także opcje spersonalizowanego wyposażenia, w tym pakiet Dynamic z czarnymi fotelami sportowymi, wielofunkcyjną kierownicą sportową, ozdobnymi nakładkami na pedały i sportowym zawieszeniem.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA