Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Fabia nową królową polskiego rynku

Sprzedaż Skody na polskim rynku nieustannie kwitnie. Czeska marka umocniła się na pozycji lidera, osiągając we wrześniu wzrost sprzedaży o niemal 10 proc.

Skoda Fabia
Skoda Fabia

Czeska marka niepodzielnie rządzi zarówno wśród klientów indywidualnych (1155 dostarczonych sztuk, wzrost o 12,2 proc.), jak i flotowych (3445 sztuk, wzrost o 9,1 proc.). 

Najpopularniejszym modelem polskiego rynku we wrześniu została Fabia, która tym razem uplasowała się na pierwszej pozycji, wyprzedzając Octavię.

 Dostarczając we wrześniu 4600 samochodów, Skoda utrzymała swoją pozycję numeru 1 polskiego rynku. Osiągnięty wynik jest o 9,9 proc. lepszy od tego sprzed roku. Licząc od początku stycznia, czeska marka dostarczyła na polskie drogi już 45 291 nowych samochodów, utrzymując pozycję lidera także w tej klasyfikacji i poprawiając swój zeszłoroczny wynik aż o 19 proc.

REKLAMA

Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, Skoda dostarczyła im we wrześniu 1155 samochodów - o 12,2 proc. więcej, niż w tym samym okresie w roku poprzednim. Daje to marce 11,5 proc. udziału w całym rynku w tej kategorii.

Na rynku flotowym, z wynikiem 3 445 dostarczonych samochodów, to jest o 9,1 proc. więcej niż przed rokiem, również niepodzielnie rządzi Skoda. Od początku roku czeska marka dostarczyła już firmom 33 085 samochodów, co daje jej udział w całym tym rynku na bardzo wysokim poziomie 13,5 proc. 

Które modele były najpopularniejsze? Numerem jeden jest Skoda Fabia, która we wrześniu umocniła swoją pozycję, dzięki wzrostowi aż o 34,7 proc., znajdując 1 503 klientów. Drugim najchętniej wybieranym samochodem w Polsce została Skoda Octavia, we wrześniu notując 1 274 kolejnych nabywców.

 We wrześniu nieznaczne wzrosty zanotowały także modele Rapid i Superb. Świetnie przyjęty na polskim rynku został także tegoroczny debiutant, duży SUV Skoda Kodiaq. We wrześniu zarejestrowano 301 nowych sztuk tego modelu, a od początku roku – już 2 117 egzemplarzy. W październiku na polskim rynku do flagowego SUV-a dołącza mniejszy model Karoq.

Zobacz również:
REKLAMA