Skoda Kamiq GT. Premiera nowej wersji

Skoda Kamiq GT ujrzała światło dzienne, w którym prezentuje się bardzo obiecująco. Niestety, auto dostępne będzie tylko w Chinach.

Skoda Kamiq GT Materiały prasowe
Skoda Kamiq GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 950 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pomimo faktu, że Skoda Kamiq GT przeznaczona jest do sprzedaży wyłącznie na rynku chińskim, warto poświęcić jej chwilę uwagi. Dlaczego akurat Chiny? Cóż, jest to dla Skody (i wielu innych europejskich marek) główny pojedynczy rynek zbytu. W zeszłym tylko roku czeska marka znalazła tam niemal 350 tys. klientów.

REKLAMA

O ile w Europie Skoda oferuje obecnie trzy różnej wielkości SUV-y – Kamiq, Karoq oraz Kodiaq, tak w Chinach ma ich obecnie w ofercie aż pięć – licząc od najmniejszych, jest to Kamiq (inny niż w Europie), nowy Kamiq GT, Karoq (również inny od europejskiego) oraz Kodiaq i Kodiaq GT, stylizowany na SUV-a coupe.

Wróćmy zatem do nowości – Skody Kamiq GT. Auto prezentuje się bardzo atrakcyjnie, z wydłużonym i bardziej dynamicznie stylizowanym tyłem. Podobny zabieg zastosowano wcześniej w modelu Kodiaq GT. Szkoda, że ani jednego, ani drugiego modelu z serii GT nie dostaniemy w Europie.

Zobacz także: kolejne elektryczne modele Volkswagena

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Kamiq GT Materiały prasowe
Skoda Kamiq GT

Skoda Kamiq GT – nadwozie

Skoda Kamiq GT wygląda zdecydowanie bardziej dojrzale, w porównaniu do zwykłego Kamiqa, a zwłaszcza tego, który jest oferowany w Chinach. To zasługa połączonych sił zespołu projektantów z Mlada Boleslav oraz chińskiego joint venture SAIC Skoda.

Sylwetka w stylu SUV-a coupe nie szokuje nisko opadającą linią dachu, ale przedłużony tył, wraz z unoszącą się dolną linią okien oraz wykończeniem słupka D w kolorze chromu nadają sylwetce elegancji i optycznie ją wydłużają.

Tak naprawdę Skoda Kamiq GT, choć na zdjęciach z profilu wygląda na znacznie większą, mierzy 4409 mm długości – to o 19 mm więcej niż w modelu Kamiq. Ta sama jest natomiast szerokość auta oraz rozstaw jego osi.

Zobacz także: 1500 aut dziennie - oto supernowoczesna fabryka

REKLAMA

Skoda Kamiq GT Materiały prasowe
Skoda Kamiq GT

Obie wersje nadwozia różnią się też stylizacją pasa przedniego, który jest bardziej rasowy, żeby nie powiedzieć „sportowy”. Taki zabieg ma przyciągnąć większą rzeszę młodych Chińczyków, którzy preferują taki właśnie design. Również tylne lampy są nieco szersze niż w Kamiqu oferowanym w Chinach, a w zderzak wkomponowany został pseudo-dyfuzor.

Za dopłatą Skoda Kamiq GT może zostać wyposażona w szklany, panoramiczny dach oraz metalizowany lakier Modern Gold, widoczny na zdjęciu auta z profilu. Widać na nich również efektowny czarny dach, kontrastujący zresztą nadwozia.

Skoda Kamiq GT – wnętrze

Jeśli chodzi o kabinę Skody Kamiq GT, jej wygląd został przeniesiony niemal w stu procentach z modelu Kamiq dostępnego w Chinach. Różni się ona od europejskiego Kamiqa, w którym ekran multimediów nie jest wkomponowany w deskę rozdzielczą, tylko lekko wystający.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - jak z kosztami eksploatacji?

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Kamiq GT Materiały prasowe
Skoda Kamiq GT

W chińskim Kamiqu GT centralne kratki nawiewu umieszczono po obu stronach ekranu, natomiast w europejskim modelu są one tuż pod ekranem. Nam osobiście bardziej podoba się wersja europejska, co tylko potwierdza, że preferencje różnią się w zależności od rynku i kontynentu.

Skoda Kamiq GT – napęd

W kwestii jednostek napędowych nowej Skody Kamiq GT, producent na razie nie odsłania kart. Prawdopodobnie pod maskę trafi tam silnik znany z chińskiego Kamiqa, czyli 111-konny, wolnossący motor MPI o pojemności 1,5 litra.

Dołączyć do niego może 1,2-litrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem, która wyciska z tej pojemności moc 116 KM. W kwestii skrzyń biegów, przewidujemy obecność 5- oraz 6-biegowych skrzyń manualnych oraz 7-stopniowego automatu DCT.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA