Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019)

Skoda Kamiq Monte Carlo, zaprezentowana właśnie na salonie samochodowym we Frankfurcie, poszerza ofertę eleganckich i lepiej wyposażonych wersji modeli Skody.

Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019) auto motor i sport
Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019)

Skoda Kamiq to trzeci SUV w ofercie Skody, po modelach Kodiaq i Karoq, który powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku. Zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu czeskiego producenta samochód łączy zalety SUV-a ze zwinnością aut kompaktowych.

Nowy Kamiq dostępny będzie już niebawem w specjalnej wersji Monte Carlo. Usportowiony SUV został po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów IAA we Frankfurcie nad Menem. Słowo usportowiony odnosi się jednak nie do osiągów czy mocy silnika, ale jedynie do pakietu stylistycznego i samej nazwy, nawiązującej do motorsportowej tradycji Monte Carlo.

Samochód w wersji Monte Carlo wyróżniają czarne elementy nadwozia i sportowe akcenty we wnętrzu. Kamiq Monte Carlo zadebiutuje razem z modelem Scala Monte Carlo, zaprojektowanym w tej samej wersji, nawiązującej do rajdowych tradycji.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zobacz wszystkie premiery

Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019) auto motor i sport
Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019)

- Skoda Kamiq jest zaprojektowana zgodnie z nowym językiem designu marki, który łączy w sobie funkcjonalność i emocjonalność. Czarne elementy wykończenia wersji Monte Carlo podkreślają dynamikę modelu i jego sportowy charakter. To idealne połączenie designu nawiązujące do rajdowej tradycji Skody oraz użyteczności miejskiego SUV-a – podkreśla Oliver Stefani, Szef Designu Skoda Auto.

Skoda Kamiq Monte Carlo - nadwozie

Skoda Kamiq w wersji Monte Carlo otrzyma seryjnie montowane reflektory Full Led, nadające bardziej wyrafinowany wygląd. Oprócz charakterystycznych dzielonych przednich świateł, Skoda Kamiq Monte Carlo jest wyposażona w czarne elementy, zapewniające bardziej drapieżny i dynamiczny wygląd.

Obejmują one m.in.:

  • lakierowaną ramkę grilla,
  • elementy stylistyczne zderzaków,
  • osłony lusterek bocznych,
  • relingi dachowe,
  • progi boczne,
  • dyfuzor,
  • centralnie umieszczony napis Skoda na pokrywie bagażnika.

Standardowe wyposażenie Skody Kamiq Monte Carlo obejmuje również czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem Monte Carlo, pakiet SUNSET z wyższym stopniem przyciemnienia szyb, a także panoramiczny dach.

Zobacz także: Porsche Taycan - pierwsze elektryczne Porsche

Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019) auto motor i sport
Skoda Kamiq Monte Carlo (Frankfurt 2019)

Skoda Kamiq Monte Carlo - wnętrze

Sportowy charakter Skody Kamiq Monte Carlo widoczny jest również we wnętrzu. Sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami oraz regulacją wysokości wykonane są w charakterystycznej czerwono-czarnej kolorystyce Monte Carlo.

Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą z czerwonymi ozdobnymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego.

Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, napis Kamiq na progach i czarna podsufitka.

Nowa Skoda Kamiq Monte Carlo została zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, odbywających się w dniach 10–22 września. Pierwsze egzemplarze Skody Kamiq o sportowym charakterze będą dostępne dla klientów w Polsce na początku 2020 r.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz również:
REKLAMA