REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq. Pierwsze oficjalne szkice

Skoda Kamiq niebawem ujrzy światło dzienne, ale póki co producent raczy nas kolejnymi strzępami informacji o tym modelu.

Skoda Kamiq - pierwszy szkic Materiały prasowe
Skoda Kamiq - pierwszy szkic

Czesi przyzwyczaili nas już do tego, że zanim zobaczymy nowy ich model w pełnej krasie, musimy przebrnąć przez kilka, a czasem nawet kilkanaście etapów prezentowania kolejnych detali pojazdu, szkice przedprodukcyjne i informacje prasowe zdradzające źródło pochodzenia nazwy.

Skoda Kamiq - stylistyka

W przypadku nowej Skody Kamiq mieliśmy już zapowiedź nazwy, prezentację mocno zaciemnionego przodu pojazdu, a teraz oczom naszym ukazują się dwa szkice, które właściwie niewiele wnoszą.

Dlaczego niewiele? Choćby dlatego, że o samochodzie wiemy już całkiem sporo. Konstrukcyjnie auto będzie bliźniacze z Volkswagenem T-Crossem i Seatem Aroną, zatem możemy stąd wyprowadzić zarówno wymiary, jak i bryłę nadwozia.

Kolejna rzecz to koncepcyjny model Skoda Vision X, który został pokazany rok temu na salonie samochodowym w Genewie. Samochód ten będzie miał wiele wspólnego z nową Skodą Kamiq, jak to już bywało w przypadku innych prototypów Skody. Choćby transformacja Skody Vision RS w Skodę Scalę.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq - pierwszy szkic Materiały prasowe
Skoda Kamiq - pierwszy szkic

Patrząc na szkice, wiemy od razu, że model produkcyjny będzie się od nich różnił. Nie będzie tak „zamaszyście” narysowany jak prezentuje to wizja stylistów, nie będzie również mieć tak wielkich kół, ani niewidocznych klamek.

Niemniej jednak spodziewamy się choćby piętrowych świateł przednich czy mocnego wcięcia pod tylnymi kloszami. W Skodzie Kamiq zobaczymy też to, co zapoczątkowała w Europie Skoda Scala, czyli wielki napis SKODA umieszczony na klapie bagażnika, pomiędzy kloszami lamp.

Skoda Kamiq – platforma MQB

Skoda Kamiq to nazwa, która używana jest już dla niedużego crossovera oferowanego na rynku chińskim. Zaznaczyć trzeba, że chiński Kamiq i europejski Kamiq to dwa bardzo różne samochody, nie tylko pod względem designu, ale i rozmiarów. Chiński model jest znacząco większy.

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Skoda Kamiq będzie konstrukcyjnym bliźniakiem T-Crossa i Arony, co oznacza, że zbudowana zostanie na płycie podłogowej MQB A0 (chiński Kamiq współdzieli starszą platformę m.in. ze Skodą Rapid) i czerpać ma z najnowszych osiągnięć inżynieryjnych koncernu. A to oznacza systemy bezpieczeństwa z najwyższej półki oraz rozwiązania z dziedziny connectivity.

Skoda Kamiq - premiera w Genewie

Całość zobaczymy oficjalnie podczas salonu samochodowego w Genewie na początku marca i być może nieco wcześniej, o ile producent zdecyduje się opuścić zasłony przed premierą.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA