Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq powstanie w wersji rajdowej

Studenci Akademii Skody rozpoczęli pracę nad ósmym już projektem samochodu, zbudowanego na bazie jednego z istniejących modeli Skody. Tym razem bazą jest Kamiq.

Samochód studentów Akademii Skody fot. materiały prasowe
Ósmy samochód studentów Akademii Skody

Ósmy Samochód Studencki Skody nabiera kształtów. 25 studentów Akademii Skody rozpoczęło pracę nad projektem rajdowej wersji Skody Kamiq, tworzonej z myślą m.in. o terenach pustynnych. Podczas wizyty w dziale Skoda Design uczestnicy stworzyli pierwsze szkice wymarzonego samochodu, który sami opracują – od początkowych pomysłów, po budowę pojazdu. Po raz pierwszy w historii projektu Akademia Skody będzie współpracować z działem Skoda Motorsport.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Kreatywność bez granic

W Skoda Design studenci zaczęli tworzyć pierwsze szkice swojego wymarzonego samochodu z entuzjazmem i kreatywnością. Wspierał ich w tym Oliver Stefani, szef Skoda Design i jego zespół.

– Rajdowa wersja modelu Kamiq to wyjątkowe wyzwanie dla kreatywności studentów. Przelali wiele świetnych pomysłów na papier – podkreśla Oliver Stefani.

– Studenci wykonali świetną robotę. Projekty odzwierciedlają ich kreatywność i wielką pasję do motoryzacji – mówi Jiří Hadaščok, Koordynator ds. Projektowania Zewnętrznego w Skoda Auto.

– Nasza wizyta w Skoda Design była wspaniała. Otrzymaliśmy cenne rady od doświadczonych projektantów, a nasz wymarzony samochód nabiera kształtu dzięki ich wsparciu – podkreśla studentka Adéla Nešněrová.

Uczestnicy wykonali szkice zewnętrzne i wewnętrzne kolejnego Samochodu Studenckiego Skody. Projekt przedstawia pojazd o charakterze rajdowym. Po raz pierwszy studentów wspierają eksperci z działu Skoda Motorsport. Współpraca upamiętnia 120. rocznicę Skoda Motorsport i jest wyrazem hołdu dla licznych sukcesów marki w sportach motorowych.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

Historia wyjątkowego projektu – Azubi Car

Samochód studentów Akademii Skodyfot. materiały prasowe
Samochód studentów Akademii Skody

Od 2014 roku studenci Akademii Skody co roku mają możliwość zaplanowania, opracowania i zbudowania spektakularnego pojazdu koncepcyjnego - Azubi. Pierwszym z nich był Citijet, oparty na modelu Skoda Citigo. Rok później pojawił się Funstar, czyli Skoda Fabia w wersji pick-up. W 2016 roku Atero coupé wzorowany na Rapid Spaceback. W 2017 roku projekt ponownie zainspirowało Citigo, co doprowadziło do powstania elektrycznego modelu Element. W 2018 roku studenci zaprojektowali Sunroq, kabrioletową wersję SUV-a Karoq, a rok później spektakularny pick-up Mountiaq oparty na Skodzie Kodiaq.

Siódmy samochód studencki po raz pierwszy zainspirowała Scala. Z okazji jubileuszu marki studenci przekształcili kompaktowy model w budzącą emocje Skodę Slavia Spider. Zgodnie z założeniami Simply Clever samochody studenckie to nie tylko spektakularne koncepcje, ale także innowacyjne detale. Sunroq i Mountiaq były prezentowane w 2020 roku w ramach specjalnej wystawy w miasteczku samochodowym Autostadt w Wolfsburgu.

Projekt Samochodu Studenckiego Skody to wyjątkowa inicjatywa, która oferuje przyszłym specjalistom szansę sprawdzenia swoich umiejętności we współpracy z działami produkcji, projektowania i innymi. Daje to studentom wgląd we wszystkie istotne obszary marki. Uczą się pracy nad projektami w zespole, łączą planowanie z praktyczną realizacją, prezentują swoją pracę członkom zarządu. Samochód Studencki jest jednym z najważniejszych projektów Akademii Skody i pokazuje wysoką jakość nauczania w Szkole Zawodowej Skody w Mladá Boleslav, która została założona w 1927 roku.

Zobacz również:
REKLAMA