REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq uzbrojona w nowe technologie

Skoda Kamiq, nowy miejski SUV w ofercie marki, jest jednym z pionierów w swoim segmencie pod względem oferowanych rozwiązań technologicznych, aplikacji i usług mobilnych.

Skoda Kamiq Monte Carlo Materiały prasowe
Skoda Kamiq Monte Carlo

Przykładowo, dzięki wbudowanej karcie eSIM, Skoda Kamiq posiada stały dostęp do internetu. Wyświetlacz topowego systemu multimedialnego Amundsen i ekran Virtual Cockpit – cyfrowego zestawu wskaźników, należą także do najnowocześniejszych i największych w segmencie SUV.

- Skoda Kamiq to jeden z pierwszych modeli Grupy Volkswagena wyposażonych w systemy multimedialne najnowszej generacji. Wbudowana karta eSIM umożliwia korzystanie z usług Skoda Connect na zupełnie nowym poziomie. Kamiq jest zawsze online, oferuje darmowe aplikacje do pobrania oraz wygodne aktualizacje map w trybie OTA – komentuje Reiner Katzwinkel, szef rozwoju urządzeń elektrycznych i elektronicznych Skoda Auto.

Skoda Kamiq może zostać wyposażona w 9,2-calowy dotykowy wyświetlacz dla systemu Amundsen, nawigację 3D z usługami online, dysk twardy SSD 64 GB, służący do zapisu map oraz opcjonalnie w hotspot Wi-Fi.

W wyposażeniu trzeciego SUV-a w portfolio Skody dostępna jest możliwość połączenia telefonu i transmisji danych przez system Bluetooth, funkcja SmartLink oraz Virtual Cockpit z ekranem o przekątnej 10,25 cala.

System posiada pięć układów wyświetlania: Classic, Basic, Modern, Extended oraz Sport. SmartLink umożliwia natomiast podgląd i obsługę aplikacji komórkowych na wyświetlaczu systemu multimedialnego poprzez Apple CarPlay, Android Auto lub MirrorLink.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zobacz wszystkie premiery

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq wnętrze Materiały prasowe
Skoda Kamiq wnętrze

Zawsze online

Wbudowana w Skodzie Kamiq karta eSIM z siecią LTE zapewnia stały szybki internet. Dzięki temu systemy, takie jak nawigacja, dostępne w wyposażeniu auta mogą korzystać z danych online. Karta eSIM umożliwia także wykonywanie połączeń alarmowych eCall, czyli automatyczne lub ręczne połączenie ze służbami ratunkowymi w sytuacji wypadku.

Jest to także dostęp do usług proaktywnych, przekazujących informacje o lokalizacji czy stanie pojazdu w razie nieprzewidzianego zdarzenia. Usługa proaktywna kontaktuje się z serwisem przekazując powiadomienia o przeglądach oraz ważne dane techniczne na temat pojazdu.

Dzięki wykorzystywaniu informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym nawigacja Amundsen szybciej i skuteczniej doprowadza pojazd do celu oraz precyzyjniej określa czas podróży, uwzględniając bieżący ruch drogowy.

Zobacz także: trzy tysiące nowych BMW i Mini gnije na parkingu

REKLAMA

Skoda Kamiq wnętrze Materiały prasowe
Skoda Kamiq wnętrze

Dostęp do najnowszych aplikacji

Aplikacje multimedialne można wybierać w sklepie bezpośrednio z poziomu wyświetlacza systemu Amundsen. Wśród nich dostępne są: aplikacja pokazująca prognozę pogody na terenie całej Europy czy dostęp do najnowszych wiadomości.

Aplikacje korzystają z danych dla Skody Kamiq uwzględnionych w pakiecie wybranym przez użytkownika. Klienci, którzy chcą udostępniać Internet za pomocą hotspotu Wi-Fi lub korzystać w przyszłości z usług streamingu, mogą wybrać dodatkowe pakiety danych w sklepie internetowym.

Oprócz topowej nawigacji Amundsen, system Infotainment dostępny jest również z radiem Bolero lub Swing najnowszej generacji. W standardzie samochód oferuje też cztery głośniki wbudowane w przednie drzwi. Systemy Bolero i Amundsen mają dodatkowe cztery głośniki w drzwiach tylnych. W opcjonalnym systemie nagłośnienia Skoda Sound System o mocy 405 W znajduje się dodatkowy głośnik centralny w desce rozdzielczej i głośnik niskotonowy w bagażniku.

Phone Box dostępny w wyposażeniu dodatkowym pozwala na indukcyjne ładowanie telefonu i podłączenie go do anteny pojazdu. Dwa porty USB-C z przodu pojazdu i opcjonalnie dwa z tyłu dają możliwość podłączenia smartfonów i innych urządzeń elektronicznych.

Dzięki dostępnym systemom najnowszej generacji oraz stałemu dostępowi do internetu nowy miejski SUV Skody jest nie tylko jednym z pionierów w swoim segmencie, ale przede wszystkim zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, odpowiadając na potrzeby nowoczesnych klientów zorientowanych na innowacje technologiczne.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA