REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kamiq z nową generacja systemów bezpieczeństwa

Nowa Skoda Kamiq zostanie wyposażona w szereg systemów bezpieczeństwa, które są szczytem osiągnięć inżynierów marki.

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Skoda Kamiq to połączenie dynamiki i przestronności SUV-ów ze zwinnością samochodów kompaktowych. Dzięki najbardziej innowacyjnym systemom wspomagania kierowcy, nowy model zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, znane z aut klasy premium.

Warto zwrócić uwagę na to, że wiele z nich wchodzi w skład wyposażenia standardowego lub stanowi element atrakcyjnych cenowo pakietów promocyjnych.

Trzeci SUV w portfolio Skody to kolejny dowód na to, że samochody oferowane przez markę zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, znajdujące zastosowanie nie tylko podczas dalekich, wymagających podróży, ale także w codziennej, miejskiej jeździe. Systemy dostępne w nowej Skodzie Kamiq dbają o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i aktywnie wspomagają kierowcę.

Bezpieczeństwo w dalekich trasach

Wśród systemów dostępnych w standardowym wyposażeniu nowego SUV-a Skody znalazł się FRONT ASSIST, który mierzy odległość od drugiego pojazdu, pieszych obecnych na drodze lub innych przeszkód znajdujących się z przodu, alarmuje o zagrożeniu, a w przypadku braku reakcji kierowcy, samoczynnie hamuje auto.

Z kolei LANE ASSIST pomaga utrzymać samochód w obszarze pasa ruchu, a w razie, gdy auto przekracza pas bez uruchomionego kierunkowskazu, automatycznie wykonuje delikatną korektę kierownicą.

Zobacz także: Skoda Kamiq - nowy SUV w rodzinie

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

W Skodzie Kamiq wysoki poziom bezpieczeństwa, szczególnie na autostradach i drogach ekspresowych, zapewnia dodatkowy system SIDE ASSIST, który już z odległości 70 m jest w stanie wykryć wyprzedający nas samochód lub pojazd znajdujący się w martwym polu. W razie zagrożenia kolizją uruchamia widoczne, ale niedekoncentrujące kierowcy sygnały ostrzegawcze.

Integralną częścią SIDE ASSIST jest REAR TRAFFIC ALERT, informujący o pojazdach zbliżających się z boku, a w przypadku braku reakcji kierowcy, automatycznie uruchamiający hamulce. Natomiast funkcja AUTO LIGHT ASSIST pozwala przy prędkościach powyżej 60 km/h na automatyczną zmianę świateł z drogowych na mijania, co zapobiega oślepianiu innych uczestników ruchu.

ADAPTIVE CRUISE CONTROL – aktywny tempomat, dzięki współpracy z systemem FRONT ASSIST, nie tylko utrzymuje stałą prędkość jazdy, ale także odpowiednią odległość od pojazdu jadącego z przodu. W połączeniu ze skrzynią DSG, jest w stanie samodzielnie wyhamować auto w razie zagrożenia zderzeniem.

Tak współpracujące ze sobą systemy bezpieczeństwa odciążają kierowcę, zwiększając jego poczucie komfortu. Z kolei DRIVER ALERT kontroluje poziom czujności kierowcy, a w razie wykrycia zmęczenia wysyła mu ostrzeżenie.

Zobacz także: jak testowane są silniki Skody?

REKLAMA

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq

Dodatkowe systemy występujące w opcjonalnym wyposażeniu nowej Skody Kamiq mają za zadanie chronić nie tylko kierowcę, ale także współpasażerów. CREW PROTECT ASSIST przygotowuje samochód na możliwość kolizji i automatycznie domyka jego okna, drzwi i dach panoramiczny oraz napina pasy bezpieczeństwa, zmniejszając skutki zderzenia. Samochód można również wyposażyć w dziewięć poduszek powietrznych.

Hamulec antykolizyjny może w przypadku kolizji wyhamować pojazd do prędkości 10 km/h, zapobiegając kolejnym zderzeniom spowodowanym brakiem kontroli kierowcy nad pojazdem.

Bezpieczeństwo w mieście

Skoda Kamiq to auto, które sprawdzi się także podczas codziennej jazdy po mieście. Dostępny jako opcja asystent parkowania PARK ASSIST, pozwoli półautomatycznie zaparkować równolegle lub prostopadle do osi jezdni.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne znane z marek premium dostępne w nowym SUV-ie Kamiq, zapewniają bezpieczeństwo najwyższej klasy i odpowiadają na potrzeby zróżnicowanych grup odbiorców. Kamiq to sprawdzony partner, dzięki któremu codzienne podróżowanie staje się przyjemnością.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA