REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq Scout – premiera

Pierwszy model Skody ze słowem Scout w nazwie pojawił się już ponad 10 lat temu. Teraz uterenowiona rodzina Skody powiększa się o kolejnego członka. Jest nim Karoq Scout.

Skoda Karoq Scout 2018 Materiały prasowe
Skoda Karoq Scout 2018

Przeszło dekadę temu Skoda zaprezentowała Skodę Octavię Scout, która tak dobrze przyjęła się na rynku, że producent kontynuuje tę serię z powodzeniem po obecne czasy. Do grona najnowszych modeli w wersji Scout dodany został właśnie najmłodszy – crossover Karoq.

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia, nie ma tu żadnych niespodzianek, a wszystko to, czego oczekuje się od tego typu, uterenowionych samochodów. Plastikowe, czarne nakładki na nadkolach i progach sprawiają, że crossover nabrał bardziej dojrzałego wyglądu i prezentuje się „dzielnie”.

Mamy tu jeszcze dodatkowo przedni zderzak z osłoną podwozia w kolorze srebrnym. Podobny akcent pojawił się w dolnej części progów bocznych i w tylnym zderzaku, gdzie „srebra” jest na zderzaku bardzo dużo.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Karoq Scout 2018 materiały prasowe
Skoda Karoq Scout 2018

Nie ma w informacji prasowej wzmianki o podniesieniu nadwozia i zwiększeniu prześwitu, za to wiadomo, że w bazowej wersji Karoqa Scout mamy do czynienia z napędem na cztery koła. Prawda jest taka, że nawet minimalnie większy prześwit nie uczyni z tego crossovera samochodu terenowego. Napęd przyda się jednak zimą czy na błotnistej, ale utwardzonej drodze.

Co pod maską Skody Karoq Scout? Do wyboru są tu trzy warianty, w tym dwa wysokoprężne. Zacznijmy od benzynowego silnika TSI o pojemności 1,5 litra. Ma on 150 KM mocy, co w zupełności wystarczy do sprawnego rozpędzania auta.

Z kolei diesle to dwie odmiany tego samego motoru. Jest to 2-litrowe TDI, które w słabszym wariancie ma 150 KM, a w mocniejszym 190 KM. W tym ostatnim standardem jest automatyczna skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach. Pozostałe silniki mogą być łączone z 6-biegowym manualem.

REKLAMA

Skoda Karoq Scout 2018 materiały prasowe
Skoda Karoq Scout 2018

Nie wspomnieliśmy jeszcze o seryjnych 18-calowych kołach, które za dopłatą wymienić można na takie o średnicy 19 cali.

W kabinie natomiast pojawiły się przyciemniane szyby tylne, czarno-brązowe kolory tapicerki, napis Scout na fotelach (ten emblemat obecny jest też na przednich błotnikach), stalowe nakładki na pedały czy ambientowe oświetlenie LED. No i oczywiście wirtualne zegary, wyświetlane na ekranie za kierownicą.

Premierowy pokaz Skody Karoq Scout zaplanowany jest na jesienne targi w Paryżu. Bliżej tej daty poznamy zapewne ceny samochodu.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA