[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda Karoq Scout – premiera

Pierwszy model Skody ze słowem Scout w nazwie pojawił się już ponad 10 lat temu. Teraz uterenowiona rodzina Skody powiększa się o kolejnego członka. Jest nim Karoq Scout.

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Przeszło dekadę temu Skoda zaprezentowała Skodę Octavię Scout, która tak dobrze przyjęła się na rynku, że producent kontynuuje tę serię z powodzeniem po obecne czasy. Do grona najnowszych modeli w wersji Scout dodany został właśnie najmłodszy – crossover Karoq.

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia, nie ma tu żadnych niespodzianek, a wszystko to, czego oczekuje się od tego typu, uterenowionych samochodów. Plastikowe, czarne nakładki na nadkolach i progach sprawiają, że crossover nabrał bardziej dojrzałego wyglądu i prezentuje się „dzielnie”.

Mamy tu jeszcze dodatkowo przedni zderzak z osłoną podwozia w kolorze srebrnym. Podobny akcent pojawił się w dolnej części progów bocznych i w tylnym zderzaku, gdzie „srebra” jest na zderzaku bardzo dużo.

REKLAMA

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Nie ma w informacji prasowej wzmianki o podniesieniu nadwozia i zwiększeniu prześwitu, za to wiadomo, że w bazowej wersji Karoqa Scout mamy do czynienia z napędem na cztery koła. Prawda jest taka, że nawet minimalnie większy prześwit nie uczyni z tego crossovera samochodu terenowego. Napęd przyda się jednak zimą czy na błotnistej, ale utwardzonej drodze.

Co pod maską Skody Karoq Scout? Do wyboru są tu trzy warianty, w tym dwa wysokoprężne. Zacznijmy od benzynowego silnika TSI o pojemności 1,5 litra. Ma on 150 KM mocy, co w zupełności wystarczy do sprawnego rozpędzania auta.

Z kolei diesle to dwie odmiany tego samego motoru. Jest to 2-litrowe TDI, które w słabszym wariancie ma 150 KM, a w mocniejszym 190 KM. W tym ostatnim standardem jest automatyczna skrzynia DSG o siedmiu przełożeniach. Pozostałe silniki mogą być łączone z 6-biegowym manualem.

REKLAMA

Skoda Karoq Scout 2018 Skoda Karoq Scout 2018

Nie wspomnieliśmy jeszcze o seryjnych 18-calowych kołach, które za dopłatą wymienić można na takie o średnicy 19 cali.

W kabinie natomiast pojawiły się przyciemniane szyby tylne, czarno-brązowe kolory tapicerki, napis Scout na fotelach (ten emblemat obecny jest też na przednich błotnikach), stalowe nakładki na pedały czy ambientowe oświetlenie LED. No i oczywiście wirtualne zegary, wyświetlane na ekranie za kierownicą.

Premierowy pokaz Skody Karoq Scout zaplanowany jest na jesienne targi w Paryżu. Bliżej tej daty poznamy zapewne ceny samochodu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij