REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq - oto następca Yeti!

Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Od kilku tygodni nie ustawały plotki na temat kolejnej generacji modelu Yeti. W końcu czeski producent potwierdził spekulacje. Nowy model otrzymał nazwę Karoq, a w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia SUV-a opublikowane przez producenta.

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Skoda Karoq powstała na nowoczesnej płycie podłogowej MQB, która od jakiegoś czasu jest wykorzystywana do budowy większości kluczowych modeli produkowanych przez koncern Volkswagen.

Kompaktowy SUV nawiązuje stylistyką do większego Kodiaqa, ale jego technologicznym bliźniakiem jest Seat Ateca. auto mierzy 4382 mm długości, 1841 mm szerokości, 1605 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2638 mm (napęd na przód) i 2630 mm (wersja AWD). Bagażnik pomieści 521 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń rośnie do 1810 litrów. 

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Pod maską będą do wyboru dwa silniki benzynowe i trzy wysokoprężne. Zakres mocy to 115 - 190 KM. W ofercie nie zabraknie nowego silnika 1.5 TSI z systemem dezaktywacji cylindrów, a w topowej odmianie 2.0 TDI nie zabraknie skrzyni DSG i napędu 4x4 w standardzie. W niższych wersjach za takie dodatki trzeba będzie dopłacić.

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Na pokładzie nowego modelu nie zabraknie nowoczesnych rozwiązań związanych z rozrywką i bezpieczeństwem. Na liście wyposażenia znajdziemy system multimedialny z dotykowym ekranem i obsługą Apple CarPlay i Android Auto. Pod względem wyposażenia Karoq będzie podobnie wyposażony jak Octavia czy Kodiaq. 

REKLAMA

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Oficjalna prezentacja Skody Karoq odbędzie się 18 maja w Sztokholmie, a dla szerszej publiczności model będzie dostępny na targach we Frankfurcie. W salonach pojawi się jeszcze przed końcem tego roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA