Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq - pierwsze zdjęcia

Skody uchyliła nieco kurtynę przed przyszłotygodniowym debiutem modelu Karoq, czyli następcy popularnej Yeti. Co wiemy o tym modelu?

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Skoda stopniuje napięcie przed debiutem swojego najnowszego modelu, który światło dzienne ujrzy już w następnym tygodniu. Karoq, bo o nim mowa, ma być następcą Skody Yeti, a więc kompaktowym SUV-em. Wiadomo nie od dzisiaj, że model ten garściami będzie czerpał z designu narzuconego przez większego Kodiaqa.

Ale Skoda nie mówi tego wprost, w komunikacie prasowym czytamy o "krystalicznej stylistyce"  i "uderzającym, krystalicznym wyglądzie" - oznacza to nic innego jak ostre przetłoczenia karoserii, znane dobrze z innych modeli marki. Skoda od wielu lat powtarza, że w ich stylistyce jest wiele nawiązań to kryształów, z których obróbki znani są Czesi. Wiadomo też, że w osłonie chłodnicy Karoqa znajdziemy pionowe, podwójne listwy, a sama osłona będzie miała trapezoidalny kształt.

Pierwsze zdjęcia zdradzają, że Karoq będzie miał wszystkie cechy, z których znane są inne modele marki. Mowa tutaj m.in. o wyraziście poprowadzonej linii świateł do jazdy dziennej LED, oraz wykonanych w tej samej technice tylnych lamp - te jak zawsze mają kształt litery "C". Na pierwszych zdjęciach wyraźnie widać, że samochód będzie miał bardzo podobny układ świateł jak Kodiaq - oznacza to, że znajdziemy w nim rozdzielony klosz reflektora z przodu.

Nie zapomnijmy jednak o praktycznych cechach, a to właśnie nimi zawsze szczyci się czeska marka. Bagażnik Skody Karoq pomieścić ma 521 l bagaży, a po złożeniu oparcia kanapy zmieści nawet 1630 litrów! Opcjonalnie samochód będzie wyposażony w układ foteli VarioFlex. To nic innego jak trzy fotele drugiego rzędu, które są niezależnie od siebie przesuwane i przechylane - ustawiając je można zwiększyć ilość miejsca na nogi dla pasażerów drugiego rzędu lub powiększyć przestrzeń bagażową - wtedy kufer będzie miał pojemność nawet 1810 litrów!

We wnętrzu pojawi się design nie mający nic wspólnego z poprzednikiem, czyli modelem Yeti, natomiast garściami będzie czerpał ze stylistyki Kodiaqa. Co ciekawe na załączonych fotografiach widać, że Karoq będzie pierwszym samochodem czeskiej marki, który opcjonalnie otrzyma wyświetlacz zastępujący klasyczne liczniki. Jesteśmy bardzo ciekawi tego rozwiązania.

Skodę Karoq poznamy oficjalnie 18 maja.

Zobacz również:
REKLAMA