Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq przechodzi face lifting – pierwsze szkice

Skoda prezentuje pierwsze szkice modelu Karoq, który oficjalnie zadebiutuje już 30 listopada. Zmiany będą ewolucją obecnego wyglądu, znanego nam doskonale od 2017 roku.

Skoda Karoq facelift 2021 szkic fot. materiały prasowe
Skoda Karoq facelift 2021 szkic

Skoda zaprezentowała dwa szkice projektowe odświeżonego modelu Karoq. Kompaktowy SUV marki został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności w 2017 r. i od tego czasu cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Teraz model przeszedł stylistyczną i technologiczną ewolucję - a dodajmy, że ostatni face lifting miał miejsce w roku 2019. Oficjalna prezentacja odświeżonej Skody Karoq odbędzie się 30 listopada 2021 r. podczas konferencji online.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Skoda Karoq face lifting – nowy przód i tył

Pierwszy z dwóch opublikowanych szkiców przedstawia odświeżony, nieco bardziej wyrazisty przód nowej Skody Karoq. Rzucającą się w oczy zmianą jest powiększony, charakterystyczny grill – jest on szerszy niż u poprzednika i posiada podwójne listwy, a także nowy, sześciokątny kształt z szerokim wlotem powietrza. Na szkicach można zauważyć także, że reflektory są bardziej smukłe, niż w poprzedniej wersji modelu Karoq i sięgają aż do grilla.

Skoda Karoq facelift 2021 szkicfot. materiały prasowe
Skoda Karoq facelift 2021 szkic

Dla porównania obecny wygląd przodu Skody Karoq:

Skoda Karoqfot. materiały prasowe
Skoda Karoq

Przeprojektowane zostały również światła do jazdy dziennej, które teraz składają się z dwóch oddzielnych części. Poniżej nich znajdują się światła przeciwmgielne lub, w wyższym standardzie, osobny moduł LED. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, takie umiejscowienie reflektorów „umożliwia utworzenie charakterystycznych czterookich świateł przeznaczonych do bezpiecznej jazdy po zmroku”. Szykuje się zatem ciekawa sygnatura świetlna, ale jak prezentować się będzie na żywo, przekonamy się dopiero po 30 listopada.

Skoda Karoq facelift 2021 szkicfot. materiały prasowe
Skoda Karoq facelift 2021 szkic

Dla porównania obecny wygląd przodu Skody Karoq:

Skoda Karoqfot. materiały prasowe
Skoda Karoq

Drugi ze szkiców Skody Karoq przedstawia zmiany w projekcie tylnej części pojazdu. W modelu Karoq, oprócz dłuższego tylnego spojlera i wizualnie odświeżonego tylnego zderzaka z czarnym dyfuzorem, światła mają teraz również nowy, ostrzej narysowany wzór. Podobnie jak reflektory z przodu, lampy zostały zwężone, co ma dawać wrażenie większej szerokości pojazdu. Znakiem rozpoznawczym Skody stały się już jakiś czas temu krystaliczne elementy wykończenia tylnych świateł i taki też motyw zobaczymy w Karoqu, gdzie klosze zachowały przy tym kształt litery C.

Nie mamy oficjalnego potwierdzenia odnośnie zmian w gamie silników, a w kabinie pojawić się mają odświeżone i zaktualizowane multimedia. Wszystkiego w najmniejszych szczegółach dowiemy się za dwa tygodnie, 30 listopada 2021 roku.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Zobacz także:

Zobacz również:
REKLAMA