Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq w nowej odsłonie zadebiutowała w Polsce

Bardziej dynamiczny design i nowoczesne technologie to cechy nowej Skody Karoq, czyli popularnego modelu, który przeszedł face lifting. SUV ma właśnie swoją polską premierę.

Skoda Karoq facelift 2022 fot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Skoda Karoq facelift 2022

Cztery lata po swojej premierze Skoda Karoq została zaprezentowana w nowej, odświeżonej odsłonie. Marka przeprowadziła modernizację swojego popularnego kompaktowego SUV-a, dzięki czemu ma on teraz bardziej wyrazisty i nowoczesny design, a w jego wnętrzu znaleźć możemy wyposażenie wykonane z materiałów odnawialnych, a także innowacyjne rozwiązania technologiczne. Pod maską pracują z kolei wydajne silniki z generacji EVO. Dodajmy, że Karoq, młodszy i nieco mniejszy brat modelu Kodiaq, był drugim najczęściej dostarczanym modelem Skody na świecie w 2020 r., a w 2021 r. zajął w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

Pierwsza jazda nową Skodą Karoq

Nowym modelem jeździliśmy już w kwietniu i relację z pierwszych jazd zamieściliśmy zarówno w magazynie auto motor i sport, jak i w wydaniu internetowym – pierwszą jazdę nową Skodą Karoq znajdziecie tutaj.

Skoda Karoq facelift 2022fot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Skoda Karoq facelift 2022

Co o nowym modelu mówi producent? Na przykład to, że pod nową odsłoną, to jest wyglądem nadwozia, kryje się imponujący pakiet, który obejmuje odświeżony design, ulepszoną aerodynamikę (to teraz jeden z najbardziej opływowych modeli w klasie), wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu (m.in. opcjonalna tapicerka Eco wykonana z materiału pochodzącego z przetworzonych plastikowych butelek), najnowocześniejsze systemy wspomagania znane dotąd z wyższych modeli oraz ulepszone systemy infotainment.

Nowa Skoda Karoq - cennik

Jeśli chcecie wiedzieć, ile kosztuje Skoda Karoq po face liftingu, pisaliśmy o tym w dniu publikacji cennika przez polskiego importera. Ceny startują od poziomu 107 tys. złotych, a w tej cenie otrzymamy model w wersji wyposażenia Ambition, czyli dotychczas drugi z dostępnych, po bazowym Active. Obecnie zarówno Active, jak i uterenowiony Scout, wypadły z oferty, bo też jak wynika z danych producenta, każdą z nich wybierał zaledwie 1 proc. klientów.

Skoda Karoq facelift 2022fot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Skoda Karoq facelift 2022

Skoda stawia w modelu Karoq również na większe bezpieczeństwo. Samochód może być wyposażony w nawet dziewięć poduszek bezpieczeństwa, w tym poduszki dla kierowcy i pasażera z przodu, kurtynowe poduszki oraz przednie boczne poduszki. Boczne poduszki bezpieczeństwa w drugim rzędzie foteli, wraz z funkcją Crew Protect Assist, reagują w przypadku ryzyka kolizji, aby zmniejszyć dotkliwość skutków wypadku.

Model oferuje także liczne systemy wspomagania kierowcy, w tym Travel Assist, obejmujący m.in. aktywny tempomat Predictive Cruise Control, adaptacyjny asystent pasa ruchu Adaptive Lane Assist i ulepszoną wersję rozpoznawania znaków drogowych. Pozostałe funkcje to np. Park Assist, Trailer Assist i Area View.

Skoda Karoq facelift 2022fot. Michał Szymaczek/auto motor i sport
Skoda Karoq facelift 2022

Co więcej, w ofercie znajduje się wariant Sportline Skody Karoq – łatwo go rozpoznać po czarnych akcentach na karoserii. Grill typu Sportline, z błyszczącą czarną obwódką i matowymi czarnymi listwami, daje kontrast z przednim zderzakiem w kolorze nadwozia. Osłony lusterek bocznych są również wykończone błyszczącą czernią, podobnie jak obramowanie okien, relingi dachowe i tylny dyfuzor. Listwy progowe są w kolorze nadwozia, podobnie jak tylny zderzak z efektownymi, wbudowanymi końcówkami układu wydechowego z efektem chromu. Tylne boczne szyby i tylna szyba są przyciemniane, a przednie błotniki zdobi emblemat Sportline.

REKLAMA