Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Karoq - zobacz premierę na żywo

Już za kilka godzin czeski producent odsłoni swój najnowszy model o nazwie Karoq. Następca Skody Yeti będzie miał premierę w Sztokholmie, a relacja z tego wydarzenia będzie dostępna przez internet. 

Skoda Karoq
Skoda Karoq

Skoda na kilka dni przed światową premierą podgrzewa atmosferę wokół modelu Karoq. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące szczegóły wyglądu nowego SUV-a. Stylistyka samochodu nawiązuje do modelu Kodiaq i jest spójna z nowym językiem projektowym marki. Przednia część nadwozia charakteryzuje się trójwymiarowym wyglądem. Atrapa chłodnicy, pokryta chromowanym wykończeniem ma pionowe podwójne listwy i tworzy trapezowy przekrój, który jest typowy dla samochodów typu SUV produkowanych przez Skodę.

Projekt reflektorów inspirowany jest bogatą tradycją czeskiej sztuki obróbki szkła kryształowego. Przednie światła wykonane są w całości w technologii LED, która została wykorzystana również przy lampach tylnych. Światła tylne tworzą typowy dla Skody kształt litery "C".

Wnętrze Skody Karoq posiada nowo zaprojektowaną deskę rozdzielczą, podzieloną na wysoką górną i wąską dolną część. Cztery duże otwory wentylacyjne ustawione są pionowo, a dwa środkowe umieszczone są z dwóch stron ekranu.

Dużym atutem samochodu jest bagażnik, który ma pojemność 521 l, która wzrasta do 1630 l po złożeniu tylnych siedzeń. W połączeniu z opcjonalnymi tylnymi siedzeniami VarioFlex, przestrzeń bagażnika jest zmienna i może pomieścić od 479 do 588 l. System składa się z trzech oddzielnych siedzeń tylnych, które można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb, na przykład zmieniając SUV-a w Vana, o maksymalnej ładowności 1810 l.

W najbliższych latach możemy się spodziewać dużej liczby premier w segmencie SUV od Skody. Modele Kodiaq i prezentowany właśnie Karoq to dopiero początek rewolucji modelowej u czeskiego producenta.

Tymczasem zapraszamy na oficjalną prezentację modelu, która startuje 18 maja o godzinie 19:00 w Sztokholmie. 

Zobacz również:
REKLAMA