REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiak - taka będzie nazwa nowego SUV-a?

O następcy Skody Yeti spekuluje się już od jakiegoś czasu. Teraz mamy nowe doniesienia o nazwie czeskiego SUV-a. Czy auto będzie nazywało się Kodiak?

Skoda Snowman
fot. DesignRM

W ofercie Skody zdecydowanie brakuje crossovera. Model Yeti ma już swoje lata, ale na szczęście Czesi już planują następcę. Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy auto będzie 7-osobowe. Wokół jego nazwy wciąż krąży wiele plotek, rozważa się dwie możliwości - Snowman lub Kodiak.

Źródło bliskie Skody mówi, że premiera auta ma odbyć się w październiku, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Samochód ma bazować na VW Tiguanie i być zbudowany na wielofunkcyjnej platformie MQB.

Nowy SUV będzie większy (4,8 m długości) od Yeti i prawdopodobnie lepiej wyposażony. Jakością ma dorównywać Skodzie Superb, od której ma też czerpać jednostki napędowe. Standardowo Kodiak ma pomieścić 5 osób, ale za dopłatą będzie można domówić trzeci rząd siedzeń.

Sprzedaż Skody Kodiak lub Snowman ruszy prawdopodobnie pod koniec 2016 roku. Szacowana cena minimalna to 24 tys. euro. za wersję 5-osobową. SUV Skody będzie produkowany w Kvasinach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA