Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Skoda Kodiak - taka będzie nazwa nowego SUV-a?

O następcy Skody Yeti spekuluje się już od jakiegoś czasu. Teraz mamy nowe doniesienia o nazwie czeskiego SUV-a. Czy auto będzie nazywało się Kodiak?

Skoda Snowman fot. DesignRM

W ofercie Skody zdecydowanie brakuje crossovera. Model Yeti ma już swoje lata, ale na szczęście Czesi już planują następcę. Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy auto będzie 7-osobowe. Wokół jego nazwy wciąż krąży wiele plotek, rozważa się dwie możliwości - Snowman lub Kodiak.

Źródło bliskie Skody mówi, że premiera auta ma odbyć się w październiku, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Samochód ma bazować na VW Tiguanie i być zbudowany na wielofunkcyjnej platformie MQB.

Nowy SUV będzie większy (4,8 m długości) od Yeti i prawdopodobnie lepiej wyposażony. Jakością ma dorównywać Skodzie Superb, od której ma też czerpać jednostki napędowe. Standardowo Kodiak ma pomieścić 5 osób, ale za dopłatą będzie można domówić trzeci rząd siedzeń.

Sprzedaż Skody Kodiak lub Snowman ruszy prawdopodobnie pod koniec 2016 roku. Szacowana cena minimalna to 24 tys. euro. za wersję 5-osobową. SUV Skody będzie produkowany w Kvasinach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij