REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq GT 22-milionowym modelem

22-milionowy pojazd opuścił linię produkcyjną Skody w Pekinie.

Skoda Kodiaq GT w fabryce Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT w fabryce

22-milionowy pojazd opuścił linię produkcyjną Skody w Pekinie. Egzemplarz, który zamyka tę okrągłą liczbę, to Kodiaq GT w kolorze Velvet Red, dostępny wyłącznie na chińskim rynku. Model został zaprezentowany podczas „Dnia Skody”, który odbył się tuż przed targami Auto Shanghai.

- Skoda rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaliśmy ponad jedną czwartą wszystkich pojazdów wyprodukowanych w historii naszej firmy. Przekroczenie 22 milionów wyprodukowanych samochodów to kolejny kamień milowy, który motywuje nas do konsekwentnego kontynuowania tego wzrostu, poprzez m.in.: wprowadzenie na rynek ponad 30 nowych modeli do końca 2022 r. w ramach naszej ofensywy produktowej. Chiny odegrają w tym kluczową rolę, ponieważ tutejszy rynek rozwija się niezwykle prężnie, a nasza atrakcyjna oferta, jak również pełna zaufania współpraca z wieloletnim partnerem joint venture, SAIC VOLKSWAGEN, to fundamenty tego sukcesu – komentuje Bernhard Maier, Prezes Skoda Auto.

22-milionowy Kodiaq GT, który jest flagowym modelem marki na chińskim rynku i został stworzony w odpowiedzi na tamtejsze potrzeby, został wyprodukowany w fabryce SAIC VOLKSWAGEN w Changsha.

- W ramach naszej strategii rozwoju wykorzystujemy międzynarodowe i wydajne możliwości produkcji. Obecnie produkujemy w 16 zakładach na terenie dziewięciu krajów. Fakt, że nasz 22-milionowy pojazd został wyprodukowany w Chinach, jest również dowodem udanej internacjonalizacji marki Skoda - dodaje Michael Oeljeklaus, Członek zarządu Skoda Auto ds. Produkcji i logistyki.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Dynamiczny rozwój na chińskim rynku

Historia marki na chińskim rynku sięga 1936 roku. Skoda miała tam wówczas pięć punktów dealerskich. Marka weszła ponownie na chiński rynek w 2007 roku, rozpoczynając produkcję modelu OCTAVIA we współpracy z SAIC Volkswagen.

Od trzech lat Skoda rozwija swoją pozycję i zwiększa obecność w Państwie Środka. Podczas wizyty chińskiego prezydenta Xi Jinpinga w Czechach, w marcu 2016 r. reprezentanci Volkswagen, SAIC Motor Corporation Limited i Skoda Auto podpisali memorandum, które przewiduje pięcioletni plan inwestycyjny o wartości 2 miliardów euro.

Celem jest rozszerzenie obecnej gamy modeli, m.in.: o pojazdy z alternatywnymi systemami napędowymi i kolejne SUV-y. Skoda dostarcza w Chinach ponad 300 000 samochodów rocznie. Marka zamknęła 2018 rok notując wzrost o  4,9 proc. w stosunku do roku 2017.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA