REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq GT – pierwsze oficjalne zdjęcia

Skoda Kodiaq GT ujrzała światło dzienne. Choć model dostępny będzie, niestety, tylko w Chinach, warto zobaczyć, co oferuje.

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Nie dalej jak wczoraj pisałem o oficjalnych szkicach Skody Kodiaq GT, które czeski producent wypuścił do sieci. Nie minęła doba, a już mamy pierwsze zdjęcia samochodu w wersji produkcyjnej. I kiedy oglądam te fotografie, myślę że tym większy żal u fanów marki wzbudza fakt nieobecności tego SUV-a coupe na europejskim rynku.

Skoda Kodiaq GT ma dynamicznie zaprojektowane nadwozie, z płynnie opadającą linią dachu w stylu coupe. Przód jest niemal identyczny ze znanym u nas zwykłym Kodiaqiem – różnią się w zasadzie zderzakiem. Z tyłu z kolei mamy charakterystyczne przetłoczenie – mocne wcięcie pod szybą, na wysokości linii kloszy lamp.

Pomiędzy światłami znalazł się duży napis SKODA, który w Europie spotkamy po raz pierwszy w przypadku Skody Scala, pokazanej przedwczoraj na pierwszych zdjęciach. Scala będzie z kolei nowym kompaktowym modelem, rywalem dla Focusa, Astry i Golfa.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Wróćmy jednak do Kodiaqa GT, bo wraz z premierą na chińskim rynku, poznaliśmy więcej danych technicznych. Sportowo stylizowany SUV ma 4,63 metra długości. Rozstaw osi ma wynosić tyle, ile w modelu Kodiaq, podobna jest też szerokość. Wysokość natomiast jest o niemal 3 cm mniejsza.

Nie mamy jeszcze oficjalnego zdjęcia kabiny, jednak tu nie spodziewamy się zaskoczenia. Pojawi się z pewnością wirtualny kokpit i cały szereg systemów informacyjno-rozrywkowych, z łącznością Wi-Fi, usługami MirrorLink, Apple CarPlay czy Baidu Carlife.

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Pod maską Skody Kodiaq GT pracować będą dwie jednostki napędowe TSI o pojemności dwóch litrów. Jedna z nich o mocy 186 koni mechanicznych napędzać będzie przednią oś, a mocniejsza, 220-konna, seryjnie sparowana będzie z napędem czterech kół i siedmiostopniową przekładnią DSG.

Na pokładzie nie zabraknie całej gamy nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, jakie montowane są w modelach Skody oferowanych w Europie.

Choć dookoła dają się słyszeć zawiedzione głosy fanów marki, którzy z otwartymi rękami przyjęliby Skodę Kodiaq GT na naszym rynku, to producent ma zgoła inne plany. Prezentacja modelu przeznaczonego dla Chin świadczyć ma o dużej wadze tego rynku dla Skody. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku co czwarta wyprodukowana Skoda trafiała właśnie do Chin.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA