REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq GT – pierwsze szkice

Skoda opublikowała pierwsze oficjalne szkice modelu Kodiaq GT. Auto zapowiada się imponująco. Szkoda tylko, że będzie dostępny wyłącznie w Chinach.

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Skoda Kodiaq GT to sportowo stylizowany SUV, z tyłem opadającym w stylu chociażby BMW X4. Auto miałoby na pewno duże szanse na sukces na Starym Kontynencie, gdzie przywiązanie do czeskiej marki jest ogromne. Dodatkowo czynnikiem zwiększającym potencjalne zainteresowanie jest dynamiczna stylistyka auta. Czyli coś innego, niż to co marka proponowała do tej pory.

Niestety jednak, ten model przeznaczony jest tylko i wyłącznie na rynek chiński, na którym zresztą Skoda już teraz sprzedaje większą część swojej całkowitej produkcji. SUV coupe podzieli więc los innego ciekawego modelu – crossovera Skody Kamiq. Jej również nie spotkamy w Europie, za to w Chinach ten nieduży SUV cieszy się sporym zainteresowaniem.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

W Państwie Środka Skoda będzie zatem oferować aż cztery SUV-y, co świadczy o znaczeniu, jakie tamtejszy rynek ma dla marki. Skoda Kamiq, Skoda Karoq, Skoda Kodiaq oraz nowa Skoda Kodiaq GT.

Zobaczmy zatem na szkicach to, czego nie doświadczymy w naszych salonach. Skoda Kodiaq GT ma dynamicznie zaprojektowane nadwozie, z płynnie opadającą linią dachu. Z tyłu z kolei mamy charakterystyczne przetłoczenie – wcięcie na wysokości linii kloszy lamp.

Pomiędzy nimi znajdzie się napis SKODA, który w Europie spotkamy po raz pierwszy w przypadku Skody Scala pokazanej wczoraj na pierwszych zdjęciach. Scala będzie nowym kompaktowym modelem, rywalem dla Focusa, Astry i Golfa.

REKLAMA

Skoda Kodiaq GT Materiały prasowe
Skoda Kodiaq GT, fot. Skoda

Wracając do Kodiaqa GT, z wcześniejszych przecieków wynika, że auto będzie mieć identyczny rozstaw osi jak standardowy Kodiaq. Będzie od niego natomiast o 63 mm krótsze, 1 mm węższe i 27 mm niższe. W środku pomieści pięciu pasażerów.

Do napędu Skody Kodiaq GT posłużyć ma turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów i mocy 186 lub 200 KM, sparowanych z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Napęd na cztery koła zarezerwowany będzie dla mocniejszych i lepiej wyposażonych wersji.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA