[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Skoda Kodiaq RS – premiera w Paryżu

Już 2 października na salonie samochodowym w Paryżu zaprezentowany zostanie najszybszy siedmiomiejscowy SUV, rekordzista Nordschleife – Skoda Kodiaq RS. O aucie wiemy coraz więcej.

Skoda Kodiaq RS 2018 Skoda Kodiaq RS 2018, fot. Skoda

Skoda Kodiaq RS to pierwszy SUV Skody z oznaczeniem RS, zarezerwowanym dla najmocniejszych i mocno podrasowanych wersji samochodów czeskiego producenta. Właśnie poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących designu premierowo prezentowanego samochodu.

Skoda Kodiaq RS to model dostępny z najsilniejszym w gamie Skody silnikiem wysokoprężnym 2.0 BiTDI o mocy 240 KM. Samochód imponować ma nie tylko swoją mocą, lecz również sportowym wyglądem.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS 2018 Skoda Kodiaq RS 2018, fot. Skoda

Wyjątkowość designu Skody Kodiaq RS podkreśla zastosowanie czarnych, błyszczących akcentów w takich elementach jak relingi dachowe, ramy okienne czy lusterka boczne. Również osłona chłodnicy utrzymana jest w tej samej stylistyce.

W Skodzie Kodiaq RS zadebiutują też pokaźnych rozmiarów, 20-calowe obręcze kół Xtreme ze stopów lekkich. Jest to pierwszy model w gamie Skody, który takie rozwiązanie oferować będzie już w standardzie. Sportowy charakter kół podkreślą czerwone zaciski hamulcowe, umieszczone na 17-calowych tarczach.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS 2018 Skoda Kodiaq RS 2018, fot. Skoda

Kodiaq RS to model, który ma wyróżniać się na tle pozostałych samochodów dostępnych na rynku. Wszystko za sprawą połączenia designu podkreślającego dynamikę z olbrzymimi możliwościami, jakie gwarantuje umieszczony w SUV-ie silnik i napęd na wszystkie koła.

Wisienką na torcie, jeśli chodzi o stylistykę samochodu, będą rozwiązania zastosowane na jego tylnej części. Kształt auta podkreślą widoczne końcówki układu wydechowego, umieszczone poniżej zderzaka. Cechą wyróżniającą wszystkie modele RS, zastosowaną również w tej wersji Skody Kodiaq, będzie odblaskowy element, który rozciąga się na całej szerokości auta.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS 2018 Skoda Kodiaq RS 2018, fot. Skoda

Przypomnijmy w tym miejscu, że Skoda Kodiaq RS to rekordzista Północnej Pętli toru Nurburgring wśród siedmiomiejscowych SUV-ów. Czas uzyskany przez słynną "Królową Nordschleife" Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

Skoda Kodiaq RS zadebiutuje już 2 października podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij