REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq RS - przepis na sukces?

Skoda Kodiaq RS pojawi się po raz pierwszy na jesiennym salonie samochodowym w Paryżu. Mocny SUV w topowej wersji przeszedł już testy na torze Nurburgring i po ostatnich szlifach pojawi się w sprzedaży.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Tor Nürburgring, na którym testowana była Skoda Kodiaq RS, uważany jest za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających na świecie. Usportowiony SUV pokonał słynną trasę w rekordowym dla siedmioosobowych tego typu modeli czasem.

Przypomnijmy, że czas uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

Za kierownicą siedziała wówczas Sabine Schmitz, a obok niej František Drábek z zespołu produktowego Skody, który nadzorował powstawanie Skody Kodiaq RS. Teraz Drabek opowiada, jakie technologie zastosowano w aucie.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

- Skoda Kodiaq to ważny element naszego portfolio, po części dzięki bardzo szerokiej gamie modeli specjalnych. Dostępny jest solidny Kodiaq Scout, dla tych, którzy chcą luksusowego i ekskluzywnego wyglądu Kodiaq Laurin & Klement oraz Kodiaq Sportline, który uosabia dynamiczny charakter. Teraz podczas tworzenia nowej wersji, po raz pierwszy użyliśmy technologii biturbo. W Skodzie Kodiaq RS zainstalowaliśmy dwulitrowy silnik TDI biturbo, który jest dostępny wyłącznie w tym modelu – mówi František Drábek.

Czy w Skodzie Kodiaq RS będą dostępne jakieś specjalne funkcje?

- Skoda Kodiaq RS posiada wyjątkowe funkcje: progresywny układ kierowniczy czy dynamiczne wzmocnienie dźwięku. 

Jacy klienci będą najbardziej zainteresowani modelem Kodiaq RS?

- "RS" oznacza "rally sport" i odzwierciedla historię sportów motorowych marki Skoda. Nawiasem mówiąc, pierwszą Skodą RS była Octavia, prawie dwie dekady temu. Ludzie, którzy prowadzą aktywny tryb życia, pokochają model Kodiaq RS. Samochód ten umożliwia zarówno bezpieczną rodziną jazdę, jak i ściganie się na torze, takim jak Nürburgring.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Pierwszy ważny test Skody Kodiaq RS odbył się na legendarnym torze, uznawanym za jeden z najtrudniejszych na świecie, Nürburgring.

- Nie miałem wątpliwości, że Kodiaq RS świetnie poradzi sobie na tym torze. Podczas jego produkcji testowaliśmy go kilkakrotnie na różnych europejskich torach.

Kiedy możemy spodziewać się oficjalnej premiery Kodiaqa RS?

- Światowa premiera Skody Kodiaq RS już w październiku tego roku podczas paryskiego salonu samochodowego.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA