REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq RS tuż przed premierą - nowe logo serii RS

Skoda Kodiaq RS to najszybszy siedmiomiejscowy SUV na trasie Północnej Pętli toru Nurburgring. Rasowe auto pojawi się w pełnej krasie już na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Nowa, rasowa wersja Skody Kodiaq napędzana jest silnikiem 2.0 BiTDI, który generuje moc 239 KM. Auto jest gotowe na swoją światową premierę. Skoda Kodiaq RS zadebiutuje już w październiku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

Skoda zapowiada to wydarzenie, przedstawiając oficjalne zdjęcia pierwszego w swoim portfolio SUV-a w wersji RS oraz prezentując nowe logo usportowionych modeli producenta.

Emblematy RS zdobią najbardziej usportowione modele Skody od 2000 roku. Skoda Kodiaq RS to pierwszy SUV marki, który dołączy do tego elitarnego grona. Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, z użyciem czerwonych akcentów, nowy logotyp stanowi ukłon w stronę 117-letniej historii marki w świecie sportów motorowych.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Podążając śladami pierwszych modeli RS

Sformułowanie „RS” oznacza Rally Sport, a po raz pierwszy użyte zostało w 1974 roku na dwóch prototypach rajdowych: Skoda 180 RS i 200 RS. Rok później, opierając się na wcześniejszych modelach, Skoda stworzyła 130 RS. Sportowe coupé zdobyło dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Monte Carlo oraz zwyciężyło Rajd Akropolu. W 2000 roku do produkcji Skody trafił pierwszy model RS, OCTAVIA RS.

Nowe logo RS będzie można zobaczyć podczas Paris Motor Show na premierowo pokazywanej wtedy Skodzie Kodiaq RS. Emblemat RS został umieszczony w kilku miejscach debiutującego modelu. Charakterystyczny znak znajdzie się m.in. na grillu, gdzie „v” oznacza zwycięstwo, a czerwone akcenty symbolizują sportowy charakter i moc rodziny RS.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS materiały prasowe
Skoda Kodiaq RS

Najmocniejszy diesel w historii Skody

Czterocylindrowy silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM, co zwiastuje ponadprzeciętne możliwości Skody Kodiaq RS. Zastosowanie po raz pierwszy w historii marki technologii biturbo zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 500 Nm. To najsilniejszy silnik Diesla w ofercie Skody, który dostępny jest wyłącznie w tym modelu. Samochód wyposażony jest w napęd 4x4.

Przypomnijmy, że Skoda Kodiaq RS zdążyła już pobić rekord okrążenia Nordschleife dla siedmiomiejscowych SUV-ów. Uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

Zapraszamy do serwisu specjalnego Paris Motor Show 2018.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA