REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgring

Skoda prowadzi medialną ofensywę, w ramach której niemal co dzień emituje kolejne informacje o nadchodzącej, topowej wersji SUV-a Kodiaq. Teraz okazuje się, że Kodiaq RS, choć nie został jeszcze oficjalnie pokazany, pobił już rekord Nordschleife.  W swojej kategorii.

Skoda Kodiaq RS materiały prasowe
Skoda Kodiaq RS

Nie dalej jak wczoraj pisałem o nowej Skodzie Kodiaq RS. Że model ten zostanie oficjalnie pokazany na paryskich targach motoryzacyjnych - w październiku tego roku. Że widać go na pierwszych zdjęciach, oczywiście w zamaskowanej wersji. Że nie wiadomo, co trafi pod maskę, ale raczej 2-litrowe, 240-konne TDI z Passata.

Nie minęła doba, a my wiemy już trzy razy więcej. Włącznie z tym, że "Królowa Północnej Pętli", Sabine Schmitz, która pokonała ponad 30 tys. okrążeń toru i zna każdy kamyk w asfalcie nawierzchni Norschleife, uzyskała rekordowy czas okrążenia w tym siedmiomiejscowym kolosie.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Brzmi naprawdę dobrze. Duży, rodzinny SUV, do tego "w dieslu", najszybszym autem na Nordschleife. Dodajmy więc, że chodzi o rekord wśród siedmioosobowych SUV-ów. Brzmi to już zgoła inaczej, choć wciąż wygląda dobrze. Rekord to rekord.

Czas uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Przy tej okazji, producent potwierdził przypuszczenia, co do silnika. Zastosowany w modelu Kodiaq RS silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM, a dla poprawy doznań akustycznych samochód wyposażono w system Dynamic Sound Boost.

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu Dynamic Chassis Control (DCC), obejmującemu wybór trybu jazdy oraz progresywny układ kierowniczy, wyposażony w napęd 4x4 model – który na torze wystąpił jeszcze w kamuflażu – pozwolił Sabine Schmitz na rekordowo szybką jazdę.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Swój światowy debiut Skoda Kodiaq RS będzie świętować w październiku, podczas salonu samochodowego w Paryżu, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA