[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ

Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgring

Skoda prowadzi medialną ofensywę, w ramach której niemal co dzień emituje kolejne informacje o nadchodzącej, topowej wersji SUV-a Kodiaq. Teraz okazuje się, że Kodiaq RS, choć nie został jeszcze oficjalnie pokazany, pobił już rekord Nordschleife.  W swojej kategorii.

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Nie dalej jak wczoraj pisałem o nowej Skodzie Kodiaq RS. Że model ten zostanie oficjalnie pokazany na paryskich targach motoryzacyjnych - w październiku tego roku. Że widać go na pierwszych zdjęciach, oczywiście w zamaskowanej wersji. Że nie wiadomo, co trafi pod maskę, ale raczej 2-litrowe, 240-konne TDI z Passata.

Nie minęła doba, a my wiemy już trzy razy więcej. Włącznie z tym, że "Królowa Północnej Pętli", Sabine Schmitz, która pokonała ponad 30 tys. okrążeń toru i zna każdy kamyk w asfalcie nawierzchni Norschleife, uzyskała rekordowy czas okrążenia w tym siedmiomiejscowym kolosie.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Brzmi naprawdę dobrze. Duży, rodzinny SUV, do tego "w dieslu", najszybszym autem na Nordschleife. Dodajmy więc, że chodzi o rekord wśród siedmioosobowych SUV-ów. Brzmi to już zgoła inaczej, choć wciąż wygląda dobrze. Rekord to rekord.

Czas uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Przy tej okazji, producent potwierdził przypuszczenia, co do silnika. Zastosowany w modelu Kodiaq RS silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM, a dla poprawy doznań akustycznych samochód wyposażono w system Dynamic Sound Boost.

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu Dynamic Chassis Control (DCC), obejmującemu wybór trybu jazdy oraz progresywny układ kierowniczy, wyposażony w napęd 4x4 model – który na torze wystąpił jeszcze w kamuflażu – pozwolił Sabine Schmitz na rekordowo szybką jazdę.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS

Swój światowy debiut Skoda Kodiaq RS będzie świętować w październiku, podczas salonu samochodowego w Paryżu, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 93 750 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij