REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq RS z rekordem Nurburgring

Skoda prowadzi medialną ofensywę, w ramach której niemal co dzień emituje kolejne informacje o nadchodzącej, topowej wersji SUV-a Kodiaq. Teraz okazuje się, że Kodiaq RS, choć nie został jeszcze oficjalnie pokazany, pobił już rekord Nordschleife.  W swojej kategorii.

Skoda Kodiaq RS materiały prasowe
Skoda Kodiaq RS

Nie dalej jak wczoraj pisałem o nowej Skodzie Kodiaq RS. Że model ten zostanie oficjalnie pokazany na paryskich targach motoryzacyjnych - w październiku tego roku. Że widać go na pierwszych zdjęciach, oczywiście w zamaskowanej wersji. Że nie wiadomo, co trafi pod maskę, ale raczej 2-litrowe, 240-konne TDI z Passata.

Nie minęła doba, a my wiemy już trzy razy więcej. Włącznie z tym, że "Królowa Północnej Pętli", Sabine Schmitz, która pokonała ponad 30 tys. okrążeń toru i zna każdy kamyk w asfalcie nawierzchni Norschleife, uzyskała rekordowy czas okrążenia w tym siedmiomiejscowym kolosie.

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Brzmi naprawdę dobrze. Duży, rodzinny SUV, do tego "w dieslu", najszybszym autem na Nordschleife. Dodajmy więc, że chodzi o rekord wśród siedmioosobowych SUV-ów. Brzmi to już zgoła inaczej, choć wciąż wygląda dobrze. Rekord to rekord.

Czas uzyskany przez Sabine Schmitz w Skodzie Kodiaq RS zmieścił się poniżej 9:30 minut, a dokładnie wyniósł 9:29,84 minuty. Tyle zajęło pokonanie pętli, mierzącej 20,832 kilometra.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Przy tej okazji, producent potwierdził przypuszczenia, co do silnika. Zastosowany w modelu Kodiaq RS silnik 2.0 BiTDI generuje moc 239 KM, a dla poprawy doznań akustycznych samochód wyposażono w system Dynamic Sound Boost.

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu Dynamic Chassis Control (DCC), obejmującemu wybór trybu jazdy oraz progresywny układ kierowniczy, wyposażony w napęd 4x4 model – który na torze wystąpił jeszcze w kamuflażu – pozwolił Sabine Schmitz na rekordowo szybką jazdę.

REKLAMA

Skoda Kodiaq RS
Skoda Kodiaq RS

Swój światowy debiut Skoda Kodiaq RS będzie świętować w październiku, podczas salonu samochodowego w Paryżu, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA