REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq - coraz bliżej premiery

Do premiery Skody Kodiaq nie pozostało już zbyt wiele czasu, a jeszcze nie znamy oficjalnego wyglądu modelu. Czeski producent podgrzewa atmosferę przed premierą kolejnymi wizualizacjami. 

Koncept VisionS miał swój debiut w Genewie i od tamtego czasu powoli przeobraża się w wersję produkcyjną Skody Kodiaq. Czeski producent pokazał właśnie kolejne zdjęcia nowego SUV-a, który nadal wygląda bardzo futurystycznie, ale bliżej mu do rzeczywistości.

Skoda Kodiaq zaoferuje największy bagażnik w segmencie. Standardowo pomieści we wnętrzu pięć osób, ale opcjonalnie będzie można wyposażyć ten samochód w trzeci rząd składanych foteli. Z nadwoziem o długości około 4,7 metra auto przeskoczy takie bliźniacze konstrukcje jak Seat Ateca czy Volkswagen Tiguan.

Silniki dostępne w modelu Kodiaq nie zostały jeszcze potwierdzone. Można się spodziewać podobnych wariantów, co w hiszpańskiej i niemieckiej propozycji w tym segmencie. Pod maskę trafią zarówno trzy- jak i czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem. Napęd 4x4 będzie oferowany w standardzie.

Oficjalna premiera Skody Kodiaq odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które startują już w październiku. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA