Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq - coraz bliżej premiery

Do premiery Skody Kodiaq nie pozostało już zbyt wiele czasu, a jeszcze nie znamy oficjalnego wyglądu modelu. Czeski producent podgrzewa atmosferę przed premierą kolejnymi wizualizacjami. 

Koncept VisionS miał swój debiut w Genewie i od tamtego czasu powoli przeobraża się w wersję produkcyjną Skody Kodiaq. Czeski producent pokazał właśnie kolejne zdjęcia nowego SUV-a, który nadal wygląda bardzo futurystycznie, ale bliżej mu do rzeczywistości.

Skoda Kodiaq zaoferuje największy bagażnik w segmencie. Standardowo pomieści we wnętrzu pięć osób, ale opcjonalnie będzie można wyposażyć ten samochód w trzeci rząd składanych foteli. Z nadwoziem o długości około 4,7 metra auto przeskoczy takie bliźniacze konstrukcje jak Seat Ateca czy Volkswagen Tiguan.

Silniki dostępne w modelu Kodiaq nie zostały jeszcze potwierdzone. Można się spodziewać podobnych wariantów, co w hiszpańskiej i niemieckiej propozycji w tym segmencie. Pod maskę trafią zarówno trzy- jak i czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem. Napęd 4x4 będzie oferowany w standardzie.

Oficjalna premiera Skody Kodiaq odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, które startują już w październiku. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA