REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq i Karoq po face liftingu

Skoda przeprowadziła wyjątkowo subtelny face lifting SUV-ów Kodiaq i Karoq. Najważniejsze zmiany są bowiem niewidoczne.

Skoda Kodiaq i Karoq facelift 2019 Materiały prasowe
Skoda Kodiaq i Karoq facelift 2019

Skoda Kodiaq pojawiła się na rynku pod koniec 2016 roku, a mniejsza Skoda Karoq w roku 2017. Przyszedł zatem czas na odświeżenie oferty tych dwóch czeskich bestsellerów. W błędzie jest jednak ten, kto myśli o zmianach w wyglądzie. Ten pozostał praktycznie nietknięty.

Właściwie jedyną i najbardziej rzucającą się w oczy modyfikację znajdziemy z tyłu obu SUV-ów. Jeśli spojrzycie na klapę bagażnika Karoqa i Kodiaqa, zauważycie zniknięcie logo Skody. Tak, zostało ono zastąpione szeroko rozstrzelonym napisem SKODA. Zabieg zastosowany już w nowych modelach – Scala czy Kamiq, a także w odświeżonym niedawno modelu Superb.

To tyle zmian na zewnątrz. Zajrzyjmy zatem do środka. Ale nie do kabiny, bo tu wszystko pozostało po staremu. Musimy spojrzeć głębiej. Oba SUV-y otrzymały bowiem kilka nowych lub ulepszonych systemów bezpieczeństwa.

Zobacz także: Lotus Evija - najmocniejszy hipersamochód świata

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Karoq facelift 2019 Materiały prasowe
Skoda Karoq facelift 2019

Face lifting unowocześnia Karoqa i Kodiaqa

Jedną z ważnych nowości w przypadku obu modeli Skody jest rozszerzenie działania systemu Side Assist, czyli asystenta martwego pola, którego zasięg został zwiększony do 70 metrów. Wcześniej było to zaledwie 20 metrów, zmiana jest więc zauważalna.

Poza tym przeniesiono świetlny sygnał ostrzegający przed obecnością pojazdu w martwym polu lusterka. Z tafli lusterka powędrował on na obudowę lusterka, przez co jest bardziej widoczny, zwłaszcza w jasny, słoneczny dzień.

System Side Assist, dostępny za dopłatą 2 tys. złotych w Karoqu i 2,6 tys. zł w Kodiaqu, zastępuje dotychczasowy Blind Spot Detect. Układ korzysta z dwóch czujników radarowych, z których usług korzysta także inny system, od teraz działający w parze z Side Assist – Rear Traffic Alert. Ostrzega on przed nadjeżdżającymi z boku pojazdami, podczas cofania.

Inna nowość dotyczy adaptacyjnego zawieszenia DCC, który w modelach po face liftingu będzie dostępny opcjonalnie również dla wersji z napędem na przednie koła. Dotychczas system ten można było zamówić tylko dla modeli z napędem 4x4.

Zobacz także: dopłaty do aut elektrycznych w Polsce

REKLAMA

Skoda Karoq facelift 2019 Materiały prasowe
Skoda Karoq facelift 2019

Bezkluczykowy system Kessy zyskał w nowych modelach funkcję antykradzieżową. Działa ona w ten sposób, że po wykryciu bezruchu dłuższego niż kwadrans, kluczyk przestaje wysyłać sygnał rozkodowujący. Do czasu, aż znów zostanie poruszony. Ma to zapobiec kradzieżom sygnału z kluczyka leżącego np. przy drzwiach wejściowych do domu.

Wreszcie, na koniec, nowość pod maską Skody Karoq. Trafi tam silnik Diesla, który jest już ofercie Skody Kodiaq. Mowa o 2-litrowej pojemności jednostce TDI o mocy 190 koni mechanicznych i momencie obrotowym 320 niutonometrów. Będzie oczywiście spełniać surowe normy Euro 6d-TEMP, co oznacza filtr cząstek stałych i dodatek AdBlue.

Jednostka 2.0 TDI 190 KM będzie standardowo współpracować z napędem na wszystkie koła oraz 7-stopniową automatyczną skrzynią biegów DSG.

Kodiaq nie otrzyma nowego silnika, bo ma go już w katalogu, więc na osłodę dodano nowe wzory felg o średnicy 20 cali. Dostępne dla Skody Kodiaq Sportline, Kodiaq RS oraz Kodiaq Laurin&Klement.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA