Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kodiaq - to już oficjalna nazwa

Oficjalna nazwa nowego SUV-a Skody jest już znana. Kodiaq to rasa niedźwiedzia zamieszkującego jedną z wysp na Alasce. Samochód pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Nazwa Kodiaq nie jest przypadkowa. Czeski producent nawiązuje do rasy wielkiego niedźwiedzia zamieszkującego okolice południowego wybrzeża Alaski. Oryginalny zapis z literą "q" na końcu zapożyczono z języka miejscowej ludności Alutiiq.

Skoda Kodiaq znana do tej pory jako VisionS zadebiutowała w formie konceptu na targach motoryzacyjnych w Genewie. Auto pojawi się w salonach czeskiej marki w drugiej połowie tego roku.

Nazwa niedźwiedzia nie jest tutaj przypadkowa. Nowy SUV Skody będzie równie masywny co jego imiennik. Auto o długości 4,7 metra pomieści we wnętrzu siedem osób i będzie wyposażone a napęd na cztery koła. Auto powstaje na płycie podłogowej MQB stworzonej przez koncern VW. Będzie współdzielić podzespoły z Volkswagenem CrossBlue. Pod maskę trafią czterocylindrowe silniki znane z innych modeli koncernu. Na więcej informacji o tym modelu musimy jeszcze poczekać.

Zobacz również:
REKLAMA