REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Kushaq: nowy SUV nie dla Europy

Skoda Kushaq to kolejny SUV w ofercie czeskiej marki. Od razu jednak musimy wspomnieć o tym, że nie będzie dostępna w Europie, bowiem głównym rynkiem będą dla niej Indie.

Skoda Kushaq fot. materiały prasowe
Skoda Kushaq

Skoda Kushaq bazuje na pokazanym już kilka miesięcy temu koncepcyjnym modelu Skoda Vision IN, a nazwa Kushaq oznacza „króla, władcę”. Czy kompaktowy SUV będzie dzielił i rządził na tamtejszym rynku, czas pokaże. Ciekawostką jest natomiast, że Skoda będzie oferować na całym świecie aż cztery podobnej wielkości modele:

  • w Europie Skoda Kamiq
  • w Chinach Skoda Kamiq (inna niż europejska)
  • w Chinach Skoda Kamiq GT (stylizowana na SUV-a coupe)
  • w Indiach Skoda Kushaq

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Skoda Kushaq zbudowana jest na platformie MQB-A0-IN, która jest zaadaptowaną na potrzeby indyjskiego rynku platformą MQB-A0. Oficjalna premiera nowego modelu przewidywana jest na marzec tego roku. Póki co musimy zadowolić się jedynie niewyraźnym, zaciemnionym zdjęciem sylwetki auta oraz oczywiście fotografiami koncepcyjnej Skody Vision IN.

Co ciekawe, wspomniana zmodyfikowana płyta podłogowa ma być także podstawą konstrukcji dla modelu z nadwoziem sedan i dwóch kolejnych modeli z gamy Volkswagena. Oczywiście mówimy nadal o Indiach.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Co posłuży do napędu Skody Kushaq? Tego jeszcze nie wiemy, ale w przypadku konceptu Vision IN producent wspominał o 1,5-litrowym silniku benzynowym o mocy 150 KM i momencie obrotowym 250 Nm, który napędza przednie koła poprzez przekładnię DSG. Na sprint do „setki” Vision IN ma potrzebować 8,7 sekundy, osiągając maksymalnie 195 km/h.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA