Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach

Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.

Skoda Octavia Materiały prasowe
Skoda Octavia

Polska oferta kompaktowej Skody Octavii poszerza się o kolejną wersję silnikową, którą stanowi nowoczesna, turbodoładowana jednostka benzynowa z technologią ACT. Model z tym silnikiem kosztuje od 84 500 złotych.

Motor 1.5 TSI generuje moc 150 KM, która wystarczy do dynamicznego napędzania Octavii. Jak obiecuje producent, nowy silnik, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, daje dodatkową korzyść w postaci niższego zużycia paliwa i niższych kosztów eksploatacji.

Nowa jednostka ma być bardziej bezawaryjna i trwalsza. Bazuje ona na popularnym silniku 1.4 TSI, często spotykanym wśród wielu modeli Skody. Została jednak mocno zmodyfikowana i poprawiona.

Nowy silnik o zwiększonym skoku cylindra zachowuje tę samą moc 150 KM, ale odznacza się lepszą elastycznością i bardziej żywiołową reakcją na wciśnięcia pedału gazu.

REKLAMA

Skoda Octavia III
Skoda Octavia III

Jest to również pierwszy silnik w modelu Octavia, wyposażony w funkcję wyłączania cylindrów - ACT (Active Cylinder Technology). Chodzi o to, że zależnie od obciążenia silnika, funkcja ACT sterująca silnikiem powoduje wyłączenie dwóch cylindrów, w celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Nowoczesna jednostka 1.5 TSI dostępna będzie w modelach Octavia oraz Octavia Combi. W wersji z manualną skrzynią biegów dostępna będzie w cenie od 84 500 zł. Natomiast z automatyczną przekładnią dwusprzęgłową DSG będzie kosztować od 92 450 zł.

REKLAMA

Skoda Octavia III
Skoda Octavia III

Rodzinna Octavia Combi 1.5 TSI kosztuje natomiast o 4 tys. zł więcej od wersji liftback, tj. 88 500 zł ze skrzynia manualną oraz 96 440 zł z przekładnią DSG.

Skoda Octavia 1.5 TSI dostępna jest z wszystkimi aktualnymi promocjami pakietów wyposażenia, a także ofert Skoda Kredyt i Leasing Niskich Rat oraz innych metod finansowania.

Zobacz również:
REKLAMA