REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia 2017 - mamy pierwsze wzualizacje

Skoda Octavia od lat jest w czołówce najlepiej sprzedających się samochodów osobowych w Polsce. Jej odświeżoną wersję powinniśmy zobaczyć na marcowych targach w Genewie.

Schulte Design
Skoda Octavia face lift by Schulte Design

Jak pokazuje jedna z pierwszych wizualizacji nowej Octavii, Skoda przygotuje dużą zmianę stylistyki auta. Główną nowością będą rozdzielone reflektory przednie. Kolejną modyfikacją będzie osłona chłodnicy, która zostanie przeczepiona z większego Superba. Z tyłu przeprojektowane zostaną lampy, w których pojawią się światła w kształcie litery C nie tak ostre jak w Superbie.

Przyszły rok jest najlepszym momentem na face lifting Skody Octavii. Po nim auto będzie nadal świeże, po czterech latach obecności na rynku. Nowa generacja jest szykowana dopiero na koniec dekady, kiedy to zadebiutuje również hybrydowa wersja Octavii.

Podstawową jednostką napędową, będzie silnik trzycylindrowy, turbodoładowany, który ma być oferowany w wariantach mocy od 90 do 120 KM. Odświeżona Octavia będzie nadal jedynym autem sygnowanym przez litery RS. Pewnie nie zabraknie wariantu Scout i zwykłej Octavii z napędem 4x4. Oprócz tego w gamie pojawią się wersje Monte Carlo oraz SportLine - ta ostatnia zadebiutowała w zeszłym roku na targach we Frankfurcie w Skodzie Superb. 

We wnętrzu również nie zabraknie delikatnych zmian stylistycznych oraz uaktualnionego systemu multimedialnego. Oczywiście w aucie zadebiutują nowe systemy bezpieczeństwa wspierające kierowcę. Premiera Octavii po face liftingu szykowana jest na targi w Genewie. Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale naszym zdaniem skoro we Frankfurcie powinniśmy spodziewać się debiutu odświeżonego Golfa, to naturalne jest, że Czesi nie dostaną zgody koncernu na zakłócenie tej ważnej, niemieckiej premiery.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA