Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia 2017 - mamy pierwsze wzualizacje

Skoda Octavia od lat jest w czołówce najlepiej sprzedających się samochodów osobowych w Polsce. Jej odświeżoną wersję powinniśmy zobaczyć na marcowych targach w Genewie.

Schulte Design
Skoda Octavia face lift by Schulte Design

Jak pokazuje jedna z pierwszych wizualizacji nowej Octavii, Skoda przygotuje dużą zmianę stylistyki auta. Główną nowością będą rozdzielone reflektory przednie. Kolejną modyfikacją będzie osłona chłodnicy, która zostanie przeczepiona z większego Superba. Z tyłu przeprojektowane zostaną lampy, w których pojawią się światła w kształcie litery C nie tak ostre jak w Superbie.

Przyszły rok jest najlepszym momentem na face lifting Skody Octavii. Po nim auto będzie nadal świeże, po czterech latach obecności na rynku. Nowa generacja jest szykowana dopiero na koniec dekady, kiedy to zadebiutuje również hybrydowa wersja Octavii.

Podstawową jednostką napędową, będzie silnik trzycylindrowy, turbodoładowany, który ma być oferowany w wariantach mocy od 90 do 120 KM. Odświeżona Octavia będzie nadal jedynym autem sygnowanym przez litery RS. Pewnie nie zabraknie wariantu Scout i zwykłej Octavii z napędem 4x4. Oprócz tego w gamie pojawią się wersje Monte Carlo oraz SportLine - ta ostatnia zadebiutowała w zeszłym roku na targach we Frankfurcie w Skodzie Superb. 

We wnętrzu również nie zabraknie delikatnych zmian stylistycznych oraz uaktualnionego systemu multimedialnego. Oczywiście w aucie zadebiutują nowe systemy bezpieczeństwa wspierające kierowcę. Premiera Octavii po face liftingu szykowana jest na targi w Genewie. Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale naszym zdaniem skoro we Frankfurcie powinniśmy spodziewać się debiutu odświeżonego Golfa, to naturalne jest, że Czesi nie dostaną zgody koncernu na zakłócenie tej ważnej, niemieckiej premiery.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA