Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia RS 245 już w Polsce (cennik)

Skoda Octavia RS 245 to najmocniejsza drogowa wersja czeskiego kompaktu. Model wchodzi na polski rynek, a cena startuje od 129 tys. złotych.

Skoda Octavia RS245
Skoda Octavia RS245

Skoda Octavia RS 245 miała premierę na salonie samochodowym w Genewie. Teraz przyszła kolej na debiut sprzedażowy. W ofercie znalazły się oda razu dwie wersje nadwoziowe, w tym przestronne kombi, które kosztuje od 134 400 zł.

Najszybsza Octavia w ofercie Skody napędzana jest 2-litrowym silnikiem TSI, który dysponuje 245 KM mocy maksymalnej i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wartość ta dostępna jest w szerokim zakresie 1600-4300 obr./min.

Wersja RS 245 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy, w czym pomaga 7-stopniowa przekładnia DSG oraz elektrohydraulicznie kontrolowana blokada mechanizmu różnicowego VAQ. Maksymalna prędkość została ograniczona do 250 km/h.

Wersja RS 245 wyróżnia się od innych modeli już na pierwszy rzut oka. Inne są elementy wyposażenia i wykończenia, jak choćby kontrastowe, czarne wykończenie ramek okien, grilla, lusterek bocznych, końcówek układu wydechowego, a dla wersji Combi także relingów dachowych. Całości efektu dopełniają dziewiętnastocalowe felgi.

Na gamę kolorów nadwozia Skody Octavii RS 245 składają się cztery wyraziste lakiery, w tym bezpłatna "Czerwień Corrida" widoczna na zdjęciach w galerii.

O sportowe doznania, poza silnikiem i zawieszeniem, dba rasowo brzmiący wydech oraz kolorowy ekran z funkcją mierzenia czasów okrążeń, widoczny między zegarami. Z kolei na monitorze systemu informacyjno-rozrywkowego wyświetlić można poszerzony zakres osiągów i parametrów jazdy.

We wnętrzu samochodu natomiast znajdziemy ponadto elektrycznie sterowane fotele o sportowym wyprofilowaniu, wykończone na czerwono lub szaro i pokryte tapicerką ze skóry naturalnej i Alcantary.

Skoda Octavia RS 245 z manualną skrzynią biegów kosztuje od 129 120 zł za wersję "limuzyna" oraz 134 400 za kombi. Z kolei przekładnia DSG wymaga dopłaty w wysokości 8 tys. złotych.

Zobacz również:
REKLAMA