REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia RS. Pierwsze informacje

Nowa generacja Skody Octavii już niebawem wejdzie na rynek i z pewnością będzie przebojem. Tymczasem my wypatrujemy już rasowej Octavii RS.

Skoda Octavia RS - wizja X-Tomi Design Skoda Octavia RS - wizja X-Tomi Design

Nowa Skoda Octavia zbiera pochwały za swój wygląd i rozwiązania techniczne. Auto jest lepsze pod każdym względem od poprzedniczki i tak też ma być w przypadku jej topowej wersji RS.

Zanim otrzymamy oficjalne potwierdzenie odnośnie jej wyglądu, zobaczmy dwie ciekawe wizje komputerowych grafików, na co dzień zajmujących się tworzeniem cyfrowych renderów mających przewidzieć wygląd przyszłych modeli aut.

Skoda Octavia RS – dwie wizje

W sieci pojawiły się niedawno dwie wizje tego, jak wyglądać ma nowa Octavia RS. Obie pokazują to, czego możemy się spodziewać, czyli że zmiany w stosunku do cywilnej wersji Octavii będą stosunkowo nieduże, ale zapewnią rasową prezencję.

X-Tomi Design w swojej grafice zamieszcza wykończony na czarno grill oraz masywny zderzak z zaznaczonymi światłami przeciwmgłowymi wykonanymi w technologii LED. Nie wchodząc w detale, które zapewne w produkcyjnej wersji będą nieco inne, mamy tu do czynienia z lekko podrasowaną Octavią, której możliwości zdradza również logo RS na atrapie chłodnicy.

Swoją wizję przedstawia także strona kolesa.ru. Na grafice widzimy tył Octavii RS, w której w oczy rzuca się subtelny, ale zauważalny spoiler na klapie bagażnika. Współgra on z przeprojektowanym zderzakiem, gdzie umieszczona została tradycyjna już czerwona listwa oraz dwie szerokie końcówki wydechu.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 06/2020

Dziś niemal każdy producent oferuje auta z napędem hybrydowym plug-in. Nie tylko zwykłe modele, ale również usportowione. Jaką korzyść daje hot hatchowi wsparcie elektronów? czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Octavia RS - wizja kolesa.ru Skoda Octavia RS - wizja kolesa.ru

Skoda Octavia RS – co już wiemy?

Nowa Skoda Octavia RS, podobnie jak to było już w przeszłości, będzie oferowana w obu wersjach nadwozia – liftback oraz kombi. Dostępne mają być różne wersje napędowe – mocny diesel, jednostka benzynowa oraz napęd hybrydowy typu plug-in, zapożyczony z modelu Superb iV.

Octavia RS ma być poza tym wyposażona w skrzynię biegów pasującą do preferencji klienta – mówimy o przekładni manualnej lub dwusprzęgłowym automacie.

Wracając do wersji hybrydowej, która będzie z pewnością najdroższą i być może najmocniejszą odmianą RS-a. Zobaczymy tu połączenie 1,4-litrowego silnika TSI i niedużego motoru elektrycznego.

Prawdopodobne jest wykorzystanie układu ze wspomnianego modelu Superb iV, który z kolei korzysta z nieco ulepszonego napędu Passata GTE. W Octavii RS będzie on dodatkowo podrasowany. Można spodziewać się mocy w okolicach 240-250 KM i momentu obrotowego na poziomie 400 Nm.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmować ma około 7 sekund, nieco więcej niż w wersji benzynowej. Ta druga ma dysponować podobną mocą, ale mniejsza masą, ze względu na nieobecność akumulatorów i silnika elektrycznego.

Wersję produkcyjną Skody Octavii RS zobaczymy najprawdopodobniej na salonie samochodowym w Genewie w marcu 2020 roku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA