REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia RS iV wyceniona w Polsce

Skoda Octavia RS nowej generacji wchodzi do sprzedaży. To pierwszy raz w historii modelu, kiedy jednym z napędów będzie hybryda plug-in, czyli RS iV. Ile kosztuje nowa Octavia RS?

Skoda Octavia RS fot. materiały prasowe
Skoda Octavia RS

Skoda Octavia czwartej generacji spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku i tradycyjnie już model ten święci sprzedażowe triumfy. Teraz do oferty dołącza bardzo lubiana przez klientów wersja RS, która po raz pierwszy sprzedawana jest też jako Octavia RS iV, czyli wariant z napędem hybrydowym plug-in.

Na początku sprzedaży mamy do wyboru dwa rodzaje napędów – benzynowy, oparty na 245-konnym silniku 2.0 TSI oraz hybrydowy plug-in, wykazujący łączną moc systemową na podobnym poziomie 245 KM. W niedalekiej przyszłości dołączy do nich jeszcze wersja z silnikiem Diesla.

Skoda Octavia RS i Octavia RS iV – cennik

Zajrzyjmy zatem do cennika nowej Octavii RS i RS iV. Widać tutaj swoją drogą, jak w ostatnim czasie podrożały nowe samochody, bowiem około trzy lata temu, kiedy pisaliśmy o debiucie poprzedniej Octavii RS245, jej cena zaczynała się od 129 tys. złotych. Tutaj, dla takiej samej mocy, cena startuje już od niemal 148 tys. złotych. Owszem, jest znacznie bardziej nowocześnie, a sama Octavia jest bardziej przestronna od poprzedniczki, do tego bogato wyposażona, niemniej jest to 19 tys. złotych różnicy.

Z drugiej strony mamy jednak stosunkowo niewielką dopłatę do wersji hybrydowej plug-in, bo wymaga ona dołożenia „zaledwie” 10 tys. złotych. Tymczasem do niedawna warianty PHEV kosztowały naprawdę krocie, w stosunku do benzynowych odpowiedników.

Ile kosztuje nowa Skoda Octavia RS? Oto uproszczony cennik:

  • Octavia RS 2.0 TSI, 245 KM, DSG7 – od 147 850 zł
  • Octavia RS iV 1.4 TSI, 245 KM, DSG6 – od 158 300 zł
  • Octavia Combi RS 2.0 TSI, 245 KM, DSG7 – od 151 850 zł
  • Octavia Combi RS iV 1.4 TSI, 245 KM, DSG6 – od 162 150 zł

Nowa generacja Octavii RS ma na polskim rynku bogate wyposażenie standardowe, obejmujące m.in.: nawigację Columbus z ekranem 10”, KESSY FULL – bezkluczykowy system obsługi samochodu, reflektory główne Top LED Matrix, kamerę cofania oraz szereg zaawansowanych systemów asystujących.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA