Skoda Octavia RS: nowe zdjęcia, polskie ceny

Poznaliśmy szczegółowe ceny sportowej odmiany Octavii, czyli wersji RS. W bonusie dorzucamy potężną galerię zdjęć.

Skoda Octavia RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Octavia RS, podobnie jak jej poprzedniczki, kontynuuje tradycję szybkiego auta dostępnego zarówno w wersji liftback jak i kombi, z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym do wyboru.

Auto debiutuje właśnie na festiwalu prędkości w Goodwood w Anglii. Nowa Octavia RS będzie dostępna z silnikiem benzynowym (2.0 TFSI o mocy 200 KM) lub wysokoprężnym (2.0 TDI o mocy 184 KM). Wersja benzynowa przyspiesza "do setki" w czasie 6,8 sekund i ma spalać średnio 6,2 l/100 km (o 1,3 litra mniej niż poprzedniczka). Diesel z kolei jest nieco wolniejszy (8,1 s "na setkę"), ale potrzebuje jeszcze mniej paliwa - średnio zaledwie 4,6 l/100 km.

Na polskim rynku można już zamawiać nową Octavię RS w salonach. Wersja podstawowa kosztuje 104 100 złotych (liftback, silnik benzynowy, skrzynia mechaniczna). Diesel jest o 1500 złotych droższy, dopłata do kombi to 4200 złotych. Automat DSG to dodatkowe 8000 złotych na rachunku.

W standardzie otrzymujemy elektroniczną szperę (XDS), obniżone zawieszenie, 17-calowe "alusy", reflektory bi-ksenonowe i elementy skórzanej tapicerki.

amis

Zobacz także:
REKLAMA