Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia Scout 2017 - trzecia do kompletu

Po wczorajszej premierze Octavi RS Skoda idzie za ciosem i pokazuję uterenowioną i także odświeżoną wersję Scout.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia Scout po face liftingu

Scout po liftingu tak jak i wersja RS oraz zwykła Octavia dostał nowe dzielone reflektory. Do tego nieznacznie przeprojektowano przedni zderzak z dziennymi lampami LED. Zmienił się także kształt wnętrza tylnych świateł.

Nowością po liftingu jest 7-stopniowa przekładnia DSG oferowana w parze z silnikiem wysokoprężnym 2.0 TDI o mocy 150 KM. W wersji poprzedniej Skoda tę jednostkę napędową oferowała jedynie z 6-biegową skrzynią mechaniczną. Poza tym w ofercie nadal będzie mocniejszy, 184-konny motor 2.0 TDI oraz benzynowy 1.8 TSI o mocy 180 KM. Z oferty znika 110-konny silnik 1.6 TDI.

Scout w stosunku do zwykłej Octavii Combi jest o 30 mm wyżej zawieszony i ma osłony nadkoli progów oraz zderzaków wykonane z tworzywa. Auto ma w standardzie elektroniczną blokadę dyferencjałów.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia Scout po face liftingu

W kabinie Skoda Octavia Socut po face liftingu ma odświeżone wnętrze z opcjonalnym, 9,2-calowym ekranem dotykowym, który zadebiutował w Kodiaqu. Skoda zrezygnowała z tradycyjnych przycisków wokół centralnego wyświetlacza. Zamiast tego na ekranie są odpowiednie pola dotykowe, które odpowiadają za funkcje, które do tej pory kierowca i pasażer obsługiwali tradycyjnymi przyciskami. 

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia Scout po face liftingu

 

Odświeżona Octavia Scout tak jak i wersja RS trafi na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku. Wcześniej oba samochody będzie można podziwiać na wiosennych targach w Genewie.  

 

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2021

Czeski samochód miejski od lat jest jednym z najpopularniejszych samochodów na polskim rynku, jednak tym razem, do cenionych od lat praktycznych cech, dodano coś jeszcze – sporo designerskich smaczków. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2021

„Sportowo-użyteczny” samochód – w skrócie SUV – musi łączyć w sobie cechy różnych modeli. Z jednej strony powinien zapewniać komfort i użyteczność, z drugiej – być również gotowy na dynamiczne wyzwania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

REKLAMA