Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia - lifting bestselera

Skoda Octavia po face liftingu została pokazana po 3 latach od debiutu trzeciej generacji kompaktowego modelu z Mladej Boleslav. W aucie zadebiutowały rozwiązania z nowej Skody Kodiaq.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia III face lifting

Pierwsze wizualizacje odświeżonej Octavii pokazywaliśmy już w czerwcu. Nasz nieoficjalne zdjęcia tylko nieznacznie różnią się od tego, jak finalnie wygląda czeski kompakt po face liftingu. Na pierwszy rzut oka Octavia po zmianach przypomina Mercedesa klasy E (W212). Przednie reflektory zostały rozdzielone, te wewnętrzne wyglądają jak część wspólna nowej osłony chłodnicy. Ta ma teraz żebrowanie wykończone chromowanymi listwami. Teraz opcjonalne lampy bi-ksenonowe zastąpiono w pełni LED-owymi reflektorami.

Poza tym kosmetyczne zmiany objęły zderzaki, lampy tylne mają inaczej zaprojektowane ułożenie diod LED. Dodatkowo Octavia otrzymała nowe wzory 16- i 18-calowych felg. We wnętrzu uwagę zwraca nowy wyświetlacz dotykowy z systemem infotainment Columbus ze Skody Kodiaq. Przyciski wokół ekranu centralnego zastąpiono odpowiednimi polami na wyświetlaczu.

Skoda Octavia 2017
Skoda Octavia III face lifting

Na pokładzie debiutują systemy bezpieczeństwa znane z większego Superba - Rear Traffic Alert, czy asystent jazdy z przyczepą. Poza tym auto może być wyposażone w specjalny kluczyk, który pozwala na zapisanie kilku różnych ustawień i spersonalizować auta pod kilku użytkowników.

Gama jednostek napędowych to 5 silników benzynowych oraz 4 wysokoprężne o pojemności od 1,0 l do 2,0 l i mocy od 86 KM i 184 KM. W zależności od wersji napędowej Octavia będzie dostępna 6-biegową skrzynią mechaniczną lub 7-biegową DSG. Zaś jednostki napędowe 1.8 TSI i 2.0 TDI będą oferowane z napędem 4x4.

W sprzedaży odświeżona Octavia pojawi się w ofercie jeszcze przed końcem roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku 2017 r. Jak na razie czeski producent nie zdradza szczegółów na temat odświeżonej Octavii RS, a niepotwierdzone informacje sugerują, że ten wariant może oferować nawet 245 KM.

Kika dni temu poznaliśmy również odświeżonego Seata Leona. A w listopadzie swoją premierę będzie miał VW Golf VII po face liftingu

Zobacz również:
REKLAMA