Skoda Octavia - oby do wiosny

Zapomnij o rocznikowych przecenach, wstrzymaj się z zakupem nowego auta do wiosny. Wtedy w salonach pojawi się nowa Octavia i wszystko wskazuje na to, że warto na nią poczekać.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przez ostatnie 3,5 roku pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych nowych aut rejestrowanych w Polsce miesiąc w miesiąc padało łupem Octavii. Aż do listopada 2012 r., kiedy musiała ustąpić miejsca Oplowi Astrze. Ale nie na długo – nowa będzie większa, wygodniejsza, oszczędniejsza i pewnie szybko wróci na tron. I może być Twoja już na wiosnę. Czym może zachwycić?

REKLAMA

 PRZESTRZEŃ

Czeszka trzeciej generacji będzie miała 4659 mm długości – o 90 mm więcej niż obecna i o 108 mm większy rozstaw osi (2686 mm). Odbije się to na przestrzeni w kabinie. Pięciu koszykarzy na pokładzie? Nie ma sprawy – żaden nie wbije się kolanami w oparcie przednich foteli. Nawet trzem wysokim pasażerom na tylnej kanapie nie będzie ciasno – nowa Octavia urosła również wszerz. I nie będzie problemów z zabraniem sprzętu sportowego – bagażnik ma 590 litrów pojemności.

 BEZPIECZEŃSTWO

Inżynierowie wpakowali do Octavii garść najnowszych systemów dbających o pomyślność podróżujących. Po raz pierwszy na pokładzie pojawi się system kontroli odległości z funkcją awaryjnego hamowania, który pomoże Ci uniknąć kolizji, gdy się zagapisz, asystent pasa ruchu, aktywny tempomat, a nawet układ monitorujący stopień Twojego zmęczenia. Do tego 9 poduszek powietrznych (z kolanową dla kierowcy włącznie), ESP, konstrukcja ze stali o podwyższonej wytrzymałości i na życzenie napęd 4x4.

 OSZCZĘDNOŚĆ

Mimo wzrostu gabarytów, Skodzie nie przybyło kilogramów. Do jej budowy użyto najnowszych materiałów, dzięki czemu auto jest o 102 kg lżejsze niż obecnie sprzedawany model drugiej generacji. I pokonanie 100 km może kosztować niecałe 20 zł: 3,4 litra oleju napędowego na 100 km ma zużywać auto w wersji GreenLine.

 KOMFORT

Do ponadprzeciętnej przestrzeni, jaką gwarantuje podróżującym kabina, doliczyć trzeba zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej sile tłumienia, które sprawnie „wybierają” nierówności podłoża, dobre wyciszenie kabiny i garść dodatków, m.in. panoramiczny dach dbający o odpowiedni poziom nasłonecznienia kabiny czy system bezkluczykowego dostępu do wnętrza i uruchomienia silnika. Krótko mówiąc, nowa Octavia zapewni Ci wszystko, co możliwe, by maksymalnie ułatwić każdą podróż – czy codzienną do pracy, czy na zasłużony urlop. Zaplanuj wiosenną wizytę w salonie! 

Ekonomicznie i dynamicznie

Pod maskę nowej Octavii trafiać będą wyłącznie jednostki z turbodoładowaniem. Wśród nich – cztery benzynowe TSI i tyle samo wysokoprężnych TDI. Najoszczędniejsze będzie 1.6 TDI w wersji GreenLine – 100 kilometrów pokona, zużywając 3,4 litra oleju napędowego. Najmocniejsze – 1.8 TSI – aż 180 KM mocy. Jaki silnik będzie napędzał auto w wersji RS? To na razie tajemnica. 

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA