Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia w wersji kabrio?

Skoda produkowała kiedyś samochody z otwieranym dachem. Niewykluczone, że za jakiś czas powróci do takich rozwiązań. W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia Octavii ze składanym dachem. Czy taki model na szansę, żeby wejść do produkcji?

Skoda Octavia Cabriolet Theophilus Chin
Skoda Octavia Cabriolet

Czeski producent w ostatnich latach radzi sobie bardzo dobrze. Słupki sprzedaży rosną, a nowe modele debiutują w kolejnych segmentach. Właśnie poznaliśmy Skodę Kodiaq, pierwszego SUV-a tej marki, a w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje Octavii w wersji kabrio.

Theophilus Chin, dobrze znany w sieci rysownik samochodów, opublikował swoje najnowsze dzieło. Trzeba przyznać, że Octavia w takim wydaniu prezentuje się bardzo dobrze. Szkoda tylko, że Skoda milczy w sprawie ewentualnego wprowadzenia takiego modelu i raczej nie zanosi się na to, żeby auto pojawiło się w produkcji.

Na rynku z pewnością znalazłoby się miejsce na kabriolet przystępny cenowo. Tym bardziej, że koncern Volkswagen wycofał niedawno z produkcji model Eos. Taki samochód mógłby nawiązać konkurencję z produkowanym w Polsce Oplem Cascada.

Po raz ostatni kabriolet w kontekście czeskiej marki pojawił się pięć lat temu. Wtedy Skoda zaprezentowała model Fabia RS2000. Był to koncept stworzony na potrzeby festiwalu tubingowego w Worthersee. Czteroosobowy kabriolet na bazie rajdowej Fabii nie doczekał się wersji produkcyjnej.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2021

Wersje Monte Carlo na stałe wpisały się do krajobrazu Skody jako modele o dynamicznym wyglądzie i oryginalnym charakterze. Jednym z nich jest Scala Monte Carlo. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2021

SUV-y są modne i całkiem praktyczne, ale nie wszyscy przecież chcą jeździć SUV-ami. Nie mniej stylowe, a równie uniwersalne może być kombi z podwyższonym prześwitem – takie jak Octavia Scout czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2021

Skoda już od 17 lat współpracuje z TOPR-em i dostarcza ratownikom samochody. Tym razem, po raz pierwszy, trafiły do nich auta o napędzie elektrycznym – Skody Enyaq iV. czytaj dalej >>

REKLAMA