Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia w wersji kabrio?

Skoda produkowała kiedyś samochody z otwieranym dachem. Niewykluczone, że za jakiś czas powróci do takich rozwiązań. W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia Octavii ze składanym dachem. Czy taki model na szansę, żeby wejść do produkcji?

Skoda Octavia Cabriolet Theophilus Chin
Skoda Octavia Cabriolet

Czeski producent w ostatnich latach radzi sobie bardzo dobrze. Słupki sprzedaży rosną, a nowe modele debiutują w kolejnych segmentach. Właśnie poznaliśmy Skodę Kodiaq, pierwszego SUV-a tej marki, a w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje Octavii w wersji kabrio.

Theophilus Chin, dobrze znany w sieci rysownik samochodów, opublikował swoje najnowsze dzieło. Trzeba przyznać, że Octavia w takim wydaniu prezentuje się bardzo dobrze. Szkoda tylko, że Skoda milczy w sprawie ewentualnego wprowadzenia takiego modelu i raczej nie zanosi się na to, żeby auto pojawiło się w produkcji.

Na rynku z pewnością znalazłoby się miejsce na kabriolet przystępny cenowo. Tym bardziej, że koncern Volkswagen wycofał niedawno z produkcji model Eos. Taki samochód mógłby nawiązać konkurencję z produkowanym w Polsce Oplem Cascada.

Po raz ostatni kabriolet w kontekście czeskiej marki pojawił się pięć lat temu. Wtedy Skoda zaprezentowała model Fabia RS2000. Był to koncept stworzony na potrzeby festiwalu tubingowego w Worthersee. Czteroosobowy kabriolet na bazie rajdowej Fabii nie doczekał się wersji produkcyjnej.

REKLAMA