[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu

Pojawiła się dwie dekady temu i od początku była prawdziwym hitem. Skoda Octavia pierwszej generacji okazuje się autem nie do zdarcia. Jeden z jej egzemplarzy ma 700 tys. km na liczniku i właśnie został poddany gruntownej renowacji.

Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu

Pierwsza Skoda Octavia pojawiła się na rynku w 1996 roku. Duży, przestronny samochód oferował rozwiązania znane z Volkswagena Golfa IV generacji za znacznie mniejszą cenę. Między innymi to zdecydowało o jej niesamowitym sukcesie, który właściwie trwa do dziś.

Serwis CarThrottle opisuje niezwykły egzemplarz Skody Octavii z rynku brytyjskiego, która na swoim liczniku ma już ponad 432 tys. mil przebiegu, co przelicza się na 700 tys. kilometrów. O ile dawniej takie przebiegi nie dziwiły, to współczesne samochody mogą tylko pomarzyć o podobnych wynikach.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu

Opisywana w materiale, napędzana nieśmiertelnym silnikiem 1.9 TDI o mocy 90 KM Octavia brała niedawno udział w teście spalania. Miała za zadanie przejechać niemal 1300 kilometrów - z Londynu na tor Nurburgring i z powrotem - na jednym baku paliwa. Czyli 60 litrach. Jak sie nietrudno domyślić, oszczędny diesel dał radę.

Po 24 godzinach w trasie i obowiązkowej rundzie honorowej po Północnej Pętli Nurburgringu, komputer pokładowy pokazał średnie spalanie na poziomie 3,3 l/100 km. Rzeczywiste zużycie paliwa, zmierzone po ponownym zatankowaniu auta, pokazało - wciąż imponujące - 3,8 l/100 km.

REKLAMA

Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu Skoda Octavia z 700 tys. km przebiegu

Po tym wyczynie leciwa Skoda Octavia poddana została gruntownemu remontowi, z wykorzystaniem elementów wnętrza z wersji RS. Efekt końcowy jest taki, że auto wygląda, jakby dopiero co wyjechało z salonu.

Oprócz czyszczenia kabiny i wymiany jej elementów na pochodzące z Octavii RS, mechanicy zajęli się remontem zawieszenia, hamulców, wymianą płynów, opon i założeniem nowych, efektownych obręczy kół. Całość przemalowano na gustowny, granatowy kolor.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 73 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij