REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Octavia z nagrodą za design

Stylistyka Skody Octavii nowej generacji została wyróżniona nagrodą Red Dot. To kolejne już wyróżnienie Red Dot dla czeskiej marki.

Skoda Octavia RS iV Skoda Octavia RS iV

Nowa Skoda Octavia to kolejne wcielenie bestsellerowego modelu, zaprojektowanego zgodnie z nowym językiem designu Skody, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nowy charakter pojazdu.

Nowa linia nadwozia modelu Octavia, zamknięta w eleganckich proporcjach, wywarła duże wrażenie na jury złożonym z około 40 ekspertów z całego świata. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 czerwca podczas gali Red Dot w niemieckim Essen.

- W nowym modelu Octavia, oprócz ekspresyjnych i strukturalnych elementów aktualnego wzornictwa Skody, zwróciliśmy szczególną uwagę na eleganckie i dynamiczne proporcje oraz zapewnienie jeszcze większej przestronności wnętrza. Wydłużona sylwetka oraz obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali nadają nowej generacji modelu Octavia potężny wygląd - mówi Oliver Stefani, szef Skoda Auto Design.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Nowa Octavia ma ponadczasowy design, który w zamyśle twórców ma wyrażać pewność siebie. W nowej generacji modelu akcent położono na odświeżoną linię zderzaka i ostro zarysowane przednie reflektory LED.

Przeprojektowane, niskie relingi dachowe podkreślają wydłużoną sylwetkę wersji Combi, natomiast liftback posiada linię zbliżoną do coupé. Koncepcja aranżacji wnętrza modelu Octavia jest również nowa.

W modelu zastosowano wolnostojący, centralny monitor oraz wykończenia z materiałów znanych z klasy premium. We wnętrzu znalazły się także wielopoziomowy zestaw wskaźników i odmieniona konsola środkowa, a na pierwszy plan wysuwa się nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem.

Nowy design modelu Octavia zapewnia również lepsze niż dotychczas własności aerodynamiczne.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Red Dot - czternaste wyróżnienie dla Skody

Nagroda Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Jury złożone z 40 ekspertów z całego świata zrzesza niezależnych profesorów wzornictwa, dziennikarzy branżowych i projektantów. W tym roku ocenili każdy z około 6500 produktów na podstawie kryteriów takich jak stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, długowieczność i wpływ na środowisko.

Laureaci zostali wybrani podczas 65. już edycji konkursu, otrzymując Red Dot, jako ogólnoświatowy znak rozpoznawczy wyjątkowego wzornictwa.

Pierwszą nagrodę Red Dot Skoda zdobyła w 2006 roku za model Octavia Combi II generacji. W 2017 roku wyróżnienia zdobyły dwa modele: Octavia trzeciej generacji oraz SUV Kodiaq.

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 07/2020

Nowa Skoda Octavia ma nowoczesne wyposażenie, które dotąd kojarzyło się głównie z samochodami luksusowymi. Wśród nich m.in. ergonomiczne fotele z funkcją masażu i wentylacji. czytaj dalej >>

REKLAMA