REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Polska Motorsport wchodzi w drugi sezon

Skoda kontynuuje projekt Skoda Polska Motorsport, z Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem na czele.

Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Materiały prasowe
Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport

Już pod koniec kwietnia wystartują Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2019. Poprzedni sezon zakończył się dla ekipy Skody spektakularnymi sukcesami. Duet zespołu Skoda Polska Motosport wywalczył wicemistrzostwo kraju, Mistrzostwo w klasie 2 oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich.

W tym roku za kierownicą ponownie zasiądzie Mikołaj Marczyk, a jego pilotem będzie Szymon Gospodarczyk. Team Skody zostanie wsparty dodatkowo przez sponsorów: Michelin i Rallyshop.

Skoda Polska Motorsport to inicjatywa polskiego importera Skody oraz Volkswagen Financial Services. Przedsięwzięcie ma na celu promocję rajdów w naszym kraju poprzez współpracę z młodymi obiecującymi talentami. Projekt powstał na fali sukcesów globalnego zespołu Skoda Motorsport i wpisuje się w bogatą historię zaangażowania marki w sporty motorowe.

Kiedy rok temu Skoda ogłaszała, że obejmuje wsparciem zespołu rajdowego Skoda Polska Motorsport pierwszego zawodnika, Rajdowego Mistrza Polski w klasie Open N, zadawano sobie pytanie, co wyniknie z takiego połączenia. Nieliczni byli w stanie przewidzieć, że Miko Marczyk nie tylko doskonale poradzi sobie w nowej roli, ale także szybko zacznie odnosić znaczące sukcesy.

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Materiały prasowe
Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport

Załoga Skoda Polska Motorsport stała się ulubieńcami kibiców, ale przede wszystkim dzięki wytrwałości i swoim umiejętnościom sięgnęła po wicemistrzostwo kraju oraz Mistrzostwo Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich. Sukcesy te pozwoliły na pozyskanie dodatkowego sponsora, marki Michelin oraz na przedłużenie współpracy z dotychczasowym partnerem, Rallyshop. Ich logotypy staną się elementami brandingu na rajdowej Fabii R5 Marczyka już od początku rozpoczynającego się sezonu RSMP.

- Prowadząc projekt Skoda Polska Motorsport chcemy pokazywać polskim kibicom, jak bardzo atrakcyjną dyscypliną sportu są rajdy. Wierzymy, że poprzedni sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zmagania Miko Marczyka oraz Szymona Gospodarczyka dostarczyły wielu emocji i zaostrzyły apetyty na więcej. Cieszę się, że podjęliśmy się realizacji tego wyjątkowego projektu, bo pozwala on zbudować olbrzymie emocje wokół marki Skoda – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki Skoda w Polsce.

Zmagania zespołu Skoda Polska Motorsport, Skody Fabia R5 oraz Załogi będzie można obserwować od kwietnia do października podczas cyklu Rajdowych Samochodów Mistrzostw Polski. Siedem rund rozpocznie się od Rajdu Świdnickiego Krause pod koniec kwietnia, a zakończy Rajdem Dolnośląskim w październiku.

REKLAMA

Skoda Fabia R5 zespołu Skoda Polska Motorsport Materiały prasowe
Zespół Skoda Polska Motorsport

- Miko Marczyk wystartuje także m.in. na trasach „Barbórki” oraz Rajdu Barum – chwilowo jedynej eliminacji ERC wśród planowanych występów załogi Skoda Polska Motosport. Można spodziewać się większej liczby startów Miko Marczyka w cyklu ERC, jednak na tę chwilę możemy potwierdzić tylko start w Rajdzie Barum – komentuje Tomasz Porawski.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, w osiąganiu sukcesów, załogę Marczyk/Gospodarczyk, wspierać będzie jeden z najbardziej konkurencyjnych samochodów rajdowych ostatnich lat, Skoda Fabia R5.

Rajdowa konstrukcja dysponuje silnikiem o pojemności skokowej 1,6 litra, który generuje aż 300 KM i przenosi je na wszystkie cztery koła poprzez sekwencyjną skrzynię biegów.

Przedstawiciele mediów jak i fani Motorsportu już wkrótce będą mieli okazję do rozmowy z Miko Marczykiem – zawodnik teamu Skoda Polska Motosport pojawi się na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show podczas dnia prasowego, 28 marca. Na stoisku marki Skoda zostanie też zaprezentowana rajdowa Fabia R5 w nowym oklejeniu na sezon 2019.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA