Skoda Rapid Spaceback: takiej Skody jeszcze nie było

Szukasz kompaktowego, przestronnego i praktycznego samochodu, który na ulicy będzie wyróżniał się sportowym szykiem, ale nie będzie kosztował majątku? Właśnie go znalazłeś – taka jest Skoda Rapid Spaceback.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Materiał promocyjny

Skoda jakiej nie było

Cechą szczególną, która ma wyróżniać Spacebacka spośród konkurentów jest świeży design, który w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności auta. Zamiast modnych przez sezon czy dwa ozdobników, Spacebackowi zafundowano ponadczasowy styl.

Przetłoczenia widoczne poniżej bocznej linii okien oraz w okolicy progów wyznaczają granicę światła i cienia, która czyni samochód jeszcze bardziej intrygującym. Przednie reflektory w kształcie trapezu tworzą stylistyczną całość z osłoną chłodnicy, obramowaną nienachalną chromowaną listwą. Pas tworzony przez reflektory i osłonę chłodnicy sprawia, że samochód wydaje się szerszy. Dynamicznie uformowana sylwetka ze smukłymi słupkami jest wydłużona i zarysowana sportowo.

Duży rozstaw osi zwiększa optyczne wrażenie dynamiki, a atrakcyjne koła dodają ostrego charakteru profilowi Rapida Spacebacka: możesz wybierać spośród sześciu wyrazistych obręczy kół wykonanych ze stali lub stopów metali lekkich o wymiarach od 14 do 17 cali. Rapid Spaceback został stworzony zgodnie z nową linią stylistyczną samochodów Skody. Przyszłe modele będą do niej nawiązywać, więc Twój rodzinny kompakt długo pozostanie „trendy”.

Wygodne wnętrze

W kabinie pasażerskiej nie zmarnowano żadnego milimetra – każdy element zaplanowano tak, by Tobie i Twojej rodzinie niczego nie brakowało i każda podróż, nawet najdłuższa, była przyjemnością.

"Simply clever", czyli po prostu przemyślane rozwiązania – to dewiza Skody Rapid Spaceback. Hasłem tym określono też zestaw kilkunastu rozwiązań, ułatwiających życie – od schowka na urządzenia multimedialne znajdującego się w uchwycie na kubek w konsoli środkowej, przez duże schowki w obu przednich drzwiach z uchwytami na napoje, które pomieszczą 1,5-litrowe butelki, aż po obszerne schowki w tylnych drzwiach.

Podłokietnika w kanapie można używać jako schowka lub jako bezpieczny uchwyt na napoje. Nie trzeba też już szukać kwitu parkingowego, który teraz ma swoje miejsce w specjalnym uchwycie na słupku A po stronie kierowcy. Rapid Spaceback oferuje wszystkie sprytne rozwiązania znane z Rapida sedana – tu też jest schowek na kamizelkę odblaskową pod fotelem kierowcy. Pojemnik na odpadki w kieszeni drzwi ułatwia utrzymanie porządku i czystości wewnątrz samochodu.

Skrobaczka do lodu na wewnętrznej stronie pokrywy wlewu paliwa to także standardowe wyposażenie Rapida Spacebacka. Od wersji Ambition w górę można także zamówić siatki mocujące po wewnętrznej stronie oparć foteli, a także kieszenie z tyłu foteli (w standardzie od wersji Ambition). Pomysłowo rozplanowano też tablicę rozdzielczą.

Włączniki klimatyzacji, radia i systemu nawigacyjnego znajdujące się na konsoli środkowej są łatwo dostępne, a ich liczba nie przytłacza. W najbogatszej wersji wyposażenia (Elegance) lub za dopłatą w wersji Ambition można także regulować radio pokrętłem umieszczonym na kierownicy i za pomocą przycisków korzystać z tempomatu.

Niezależnie od wersji auta, położenie kierownicy można zmieniać w dwóch płaszczyznach, można też regulować wysokość położenia fotela kierowcy i pasażera (regulacja wysokości fotela pasażera – standard w wersji Elegance, w pozostałych za dopłatą). Rapid Spaceback na każdym kroku dostarcza – i Twoim pasażerom, i Tobie jako kierowcy – dowodów, że jest "simply clever".

Praktyczność bez granic

Duża rodzina, spory bagaż, wielkie zakupy – dla kompaktowego z zewnątrz, a wielkiego w środku Rapida Spacebacka to żadne wyzwanie.

Same „przemyślane rozwiązania” nie wystarczyłyby, żeby nazwać Rapida Spacebacka wyjątkowo praktycznym i przyjaznym rodzinie – to auto chce bić rekordy.

Na przykład pod względem ilości miejsca na kolana i nad głowami pasażerów nowa Skoda wyznacza standardy wśród samochodów klasy kompakt. Ilość miejsca wygospodarowanego z tyłu – w aucie o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, wynoszących zaledwie 4,3 metra długości, 1,71 metra szerokości i 1,46 metra wysokości – na pewno Cię zadziwi: stopy można wygodnie wsunąć pod przednie fotele, kolana nie będą dotykały ich oparć. Przepisem na sukces jest imponujący rozstaw osi wynoszący aż 2,6 metra.

Kieszenie nawet w tylnych drzwiach oraz w oparciach foteli (od wersji Ambition), a także tylna półka poszerzają asortyment schowków na wszelkiego rodzaju drobne przedmioty. Rodzinie spodoba się też łatwy dostęp do wnętrza przez czworo szeroko otwierających się drzwi. Z pewnością Twoi bliscy docenią też bagażnik – 415 litrów pojemności zmieści każde zakupy albo urlopowe torby; składane oparcie kanapy pozwala powiększyć pojemność kufra do 1380 litrów. Wysoko unosząca się pokrywa otwiera swobodny dostęp do bagażnika, który łatwo załadować dzięki nisko umieszczonemu progowi załadunkowemu i do niego sięgnąć.  

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Maksymalna ochrona w czasie jazdy i podczas wypadku to priorytet przyświecający inżynierom projektującym ten najnowszy model Skody.

Bezpieczny samochód to taki, który nie tylko maksymalnie chroni Ciebie i pasażerów, gdy dojdzie do wypadku, ale też taki, który do wypadku nie dopuszcza.

W Skodzie Rapid Spaceback korzystasz na co dzień z bogatego pakietu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa aktywnego. W każdej Skodzie możesz liczyć na skuteczne działanie ABS-u i ESP. Pewne zachowanie auta podczas jazdy zapewniają duży rozstaw osi, odpowiednie zestrojenie zawieszenia i sztywne nadwozie. Układ jezdny Rapida Spacebacka gwarantuje mu dużą zwrotność w zakrętach, bez strat na komforcie.

Jeśli zechcesz, na pokładzie pojawią się inne urządzenia, dzięki którym jazda stanie się jeszcze bezpieczniejsza. Są wśród nich reflektory ksenonowe, wskaźnik ciśnienia powietrza w oponach czy układ Hill Hold Control, który ułatwia ruszanie na wzniesieniu, bez ryzyka osuwania się auta do tyłu. Spaceback to też pierwszy model Rapida wyposażony w elektryczne wspomaganie kierownicy, dzięki czemu prowadzi się jeszcze precyzyjniej.

Moc w parze z ekologią

Czy da się połączyć sprawne wyprzedzanie z niskim zużyciem paliwa? Z oszczędnymi silnikami Rapida Spacebacka – oczywiście!

Niskie zużycie paliwa bez szkody na dynamice to jedna z ważniejszych cech jednostek napędowych Skody Rapid Spaceback. Niezależnie od tego, który z czterech silników benzynowych wybierzesz, możesz liczyć, że spali on średnio nie więcej niż 5,9 l/100 km.

W wypadku silnika wysokoprężnego wynik ten jest jeszcze bardziej imponujący – zużywa nawet 4,4 litra oleju napędowego na 100 km. Wśród jednostek benzynowych na szczególną uwagę zasługuje 1.2 TSI o mocy 105 KM, która ma stosunkowo wysoki moment obrotowy (175 Nm), dzięki któremu będziesz mógł na co dzień cieszyć się z jej dynamiki.

Jeszcze lepsze osiągi są udziałem 122-konnego silnika 1.4 TSI, który także nie pali dużo (średnio 5,8 l/100 km) i zapewnia bardzo dobre przyspieszenia. Wśród diesli uwagę zwracają osiągi silnika 1.6 o mocy 105 KM: moment obrotowy o wartości 250 Nm i średnie zużycie paliwa na poziomie jedynie 4,4 litra oleju napędowego na 100 km zadowolą najoszczędniejszych. Cztery silniki Skody Rapid są dostępne z pakietem Green Tec, dzięki któremu zużywają średnio o 8% mniej paliwa niż wersje standardowe.

Oznacza to, że zadowalają się one od 3,9 do 5,4 l paliwa. Te wartości plasują Skodę Rapid Spaceback wśród najbardziej ekonomicznych kompaktów.

amis

Zobacz także:
REKLAMA