REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Rapid - cennik wersji po liftingu

Skoda Rapid, czyli model mniejszy od Octavii, został właśnie zmodernizowany. Poznaliśmy cennik wersji po liftingu.

Skoda Rapid po faceliftingu - cennik
Skoda Rapid po faceliftingu - cennik

Cennik otwiera wersja benzynowa 1.0 TSI z nadwoziem hatchback 5d, kosztująca w promocji 50 100 zł. Jest to nowa jednostka w gamie silnikowej tego kompaktowego modelu. Ma 3 cylindry i występuje w dwóch wariantach mocy, rozwijających 95 i 110 KM. Zastępuje ona 4-cylindrowy motor 1.2 TSI.

Słabsza odmiana przyspiesza do setki w 11 s i zużywa średnio 4,4 l/100 km. Mocniejsza wersja rozpędza się do 100 km/h w 9,8 s i spala średnio 4,5 l na 100 km. Dane te dotyczą auta z nadwoziem liftback ze słabszą jednostką, za którego trzeba dać, po uwzględnieniu rabatu, 51 100 zł. Katalogowa cena hatchbacka w tej samej odmianie zaczynać się będzie od 57 600 zł.

Bazowy Rapid posiada w standardzie m.in. klimatyzację manualną, radio, elektrycznie sterowane szyby z przodu oraz komplet poduszek powietrznych. Z motorów benzynowych dostępny jest jeszcze 4-cylindrowy 1.4 TSI o mocy 125 KM, wyposażony w automatyczną skrzynię biegów DSG. Kosztuje on od 72 750 zł za wersję Ambition.

W przypadku diesli mamy do wyboru dwie jednostki czterocylindrowe o pojemności 1.4 oraz 1.6 litra i mocach odpowiednio 90 i 115 KM. Słabsza zaczyna się od 64 850 zł, a mocniejsza od 68 900 zł. Za tę kwotę dostaniemy w obu przypadkach wersję Active. Podane powyżej ceny dotyczą hatchbacka 5d.

Przy okazji liftingu zmieniono nieco wygląd kloszy reflektorów, z nowymi lampami biksenonowymi, upodabniając tym samym przód nadwozia do Octavii sprzed liftingu. Odświeżono wygląd deski rozdzielczej  oraz  wskaźników. Multimedia wzbogacono o funkcje Skoda Connect.
Wygląda na to, że zainteresowanie Rapidem nie spadnie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA