REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Roomster - będzie druga generacja?

Skoda Roomster w momencie debiutu była bardzo chwalona. Głównie za nietypową płytę podłogową i niezwykle praktyczne wnętrze. Przez prawie 10 lat zdążyła się już zestarzeć, ale czy Skoda planuje jej następcę?

Skoda Roomster 2017

Płyta podłogowa Skody Roomster to patent Czechów. Połączyli oni podwozie Fabii II z Octavią drugiej generacji i tak powstał Roomster. Wielu może się wydawać, że to auto dla przedstawicieli handlowych albo małych przedsiębiorstw. Owszem, firmy chętnie kupowały Roomstery ze względu na sprawdzone w Fabii rozwiązania i pojemne wnętrze. Ale również w osobowej odmianie to auto cieszyło się sporym powodzeniem.

Samochód został zaprezentowany w Genewie w 2006, a więc niedługo będzie miał już 10 lat. W dzisiejszym świecie motoryzacyjnym to szmat czasu i przydałby się następca. Tymczasem na to się nie zanosi. Były co prawda informacje o nowym modelu, ale to tylko czyste spekulacje.

Druga generacja Roomstera miałaby rzekomo opierać się na VW Caddy, którego w nowej odsłonie mieliśmy już okazję testować. Niemieckie media donoszą, że jednak z planów nici. Czesi nie planują wdrożenie nowego Roomstera, bo jak twierdzą nie pasuje on już do wizerunku marki. Skoda ma teraz skupić się na kompaktowych crossoverach, czego owocem ma być nowe Yeti.

Czy więc doczekamy się nowego Roomstera? Odpowiedź na to pytanie jest na ten czas niejasna. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w przyszłym roku Skoda nie planuje wdrożenia żadnych nowych modeli.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA