REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Roomster - będzie druga generacja?

Skoda Roomster w momencie debiutu była bardzo chwalona. Głównie za nietypową płytę podłogową i niezwykle praktyczne wnętrze. Przez prawie 10 lat zdążyła się już zestarzeć, ale czy Skoda planuje jej następcę?

Skoda Roomster 2017

Płyta podłogowa Skody Roomster to patent Czechów. Połączyli oni podwozie Fabii II z Octavią drugiej generacji i tak powstał Roomster. Wielu może się wydawać, że to auto dla przedstawicieli handlowych albo małych przedsiębiorstw. Owszem, firmy chętnie kupowały Roomstery ze względu na sprawdzone w Fabii rozwiązania i pojemne wnętrze. Ale również w osobowej odmianie to auto cieszyło się sporym powodzeniem.

Samochód został zaprezentowany w Genewie w 2006, a więc niedługo będzie miał już 10 lat. W dzisiejszym świecie motoryzacyjnym to szmat czasu i przydałby się następca. Tymczasem na to się nie zanosi. Były co prawda informacje o nowym modelu, ale to tylko czyste spekulacje.

Druga generacja Roomstera miałaby rzekomo opierać się na VW Caddy, którego w nowej odsłonie mieliśmy już okazję testować. Niemieckie media donoszą, że jednak z planów nici. Czesi nie planują wdrożenie nowego Roomstera, bo jak twierdzą nie pasuje on już do wizerunku marki. Skoda ma teraz skupić się na kompaktowych crossoverach, czego owocem ma być nowe Yeti.

Czy więc doczekamy się nowego Roomstera? Odpowiedź na to pytanie jest na ten czas niejasna. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w przyszłym roku Skoda nie planuje wdrożenia żadnych nowych modeli.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 09/2020

Skoda Octavia występuje nie tylko w wielu wersjach silnikowych i w kilku odmianach wyposażenia, ale także jako model o bardzo różnym charakterze i zastosowaniu – w rodzinie Octavii znajdziemy modele iV, RS, Scout i wiele więcej. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 08/2020

Fotele w samochodzie nie służą jedynie do siedzenia. Wraz z rozwojem techniki są wyposażane w coraz więcej nowoczesnych rozwiązań – mają funkcje masażu, wentylacji i aktywnie dbają o bezpieczeństwo podróżnych. czytaj dalej >>

REKLAMA