REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala - systemy bezpieczeństwa

Skoda Scala zadebiutuje na początku grudnia, ale producent przekazał już wiele informacji odnośnie nowego kompaktu.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Nowy model czeskiej marki ma być napakowany technologicznymi nowinkami i oferować bezpieczeństwo najwyższej klasy. Pięciodrzwiowy hatchback, który już wkrótce pojawi się w salonach marki, wyposażony zostanie w zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

- Zastosowanie uniwersalnej platformy A0 MQB w nowym modelu Skody pozwoliło na stworzenie innowacyjnego i rewolucyjnego pojazdu, wyposażonego w zaawansowane rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania kierowcy znane do tej pory z aut klasy premium. Nowa Scala gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi Christian Strube, członek zarządu Skody ds. rozwoju technologii.

Skoda Scala została wyposażona w najwyższej klasy rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W bogatej ofercie dostępnych systemów, umożliwiających kierowcy i pasażerom pewną i spokojną jazdę, znalazł się m.in. Crew Protect Assist, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina  pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, Scala posiadać może aż dziewięć poduszek powietrznych, hamulec antykolizyjny MULTICOLLISION BRAKE oraz szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu connectivity.

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Dostępne w standardowym wyposażeniu nowego modelu Scala systemy LANE ASSIST i FRONT ASSIST mają na celu przede wszystkim zabezpieczyć przed wypadkami i niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

FRONT ASSIST odpowiada za monitorowanie przestrzeni z przodu auta. Dzięki temu jest w stanie automatycznie aktywować hamulce w razie zagrożenia kolizją. Asystent pasa ruchu (LANE ASSIST) zabezpiecza przed nieumyślną zmianą pasa ruchu podczas jazdy. W momencie gdy kierowca zacznie zmieniać pas bez włączonego wcześniej kierunkowskazu, system skontruje kierunek jazdy i uruchomi sygnał ostrzegawczy.

Dostępny jako opcja system PARK ASSIST odciąża kierowcę w trakcie wykonywania manewru parkowania, pomaga znaleźć miejsce odpowiedniej wielkości oraz samodzielnie steruje kierownicą.

REKLAMA

Skoda Scala - szkic wnętrza Materiały prasowe
Skoda Scala - szkic wnętrza

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA