[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
BP BP
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Skoda Scala - systemy bezpieczeństwa

Skoda Scala zadebiutuje na początku grudnia, ale producent przekazał już wiele informacji odnośnie nowego kompaktu.

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Nowy model czeskiej marki ma być napakowany technologicznymi nowinkami i oferować bezpieczeństwo najwyższej klasy. Pięciodrzwiowy hatchback, który już wkrótce pojawi się w salonach marki, wyposażony zostanie w zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

- Zastosowanie uniwersalnej platformy A0 MQB w nowym modelu Skody pozwoliło na stworzenie innowacyjnego i rewolucyjnego pojazdu, wyposażonego w zaawansowane rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania kierowcy znane do tej pory z aut klasy premium. Nowa Scala gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi Christian Strube, członek zarządu Skody ds. rozwoju technologii.

Skoda Scala została wyposażona w najwyższej klasy rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W bogatej ofercie dostępnych systemów, umożliwiających kierowcy i pasażerom pewną i spokojną jazdę, znalazł się m.in. Crew Protect Assist, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina  pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, Scala posiadać może aż dziewięć poduszek powietrznych, hamulec antykolizyjny MULTICOLLISION BRAKE oraz szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu connectivity.

REKLAMA

Skoda Scala Skoda Scala, fot. Skoda

Dostępne w standardowym wyposażeniu nowego modelu Scala systemy LANE ASSIST i FRONT ASSIST mają na celu przede wszystkim zabezpieczyć przed wypadkami i niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

FRONT ASSIST odpowiada za monitorowanie przestrzeni z przodu auta. Dzięki temu jest w stanie automatycznie aktywować hamulce w razie zagrożenia kolizją. Asystent pasa ruchu (LANE ASSIST) zabezpiecza przed nieumyślną zmianą pasa ruchu podczas jazdy. W momencie gdy kierowca zacznie zmieniać pas bez włączonego wcześniej kierunkowskazu, system skontruje kierunek jazdy i uruchomi sygnał ostrzegawczy.

Dostępny jako opcja system PARK ASSIST odciąża kierowcę w trakcie wykonywania manewru parkowania, pomaga znaleźć miejsce odpowiedniej wielkości oraz samodzielnie steruje kierownicą.

REKLAMA

Skoda Scala - szkic wnętrza Skoda Scala - szkic wnętrza
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij