REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala – wnętrze samochodu

Skoda podgrzewa atmosferę przed premierą nowego kompaktowego modelu Scala, publikując widok kabiny auta.

Skoda Scala - szkic wnętrza Materiały prasowe
Skoda Scala - szkic wnętrza

Oficjalny debiut Skody Scala zaplanowany jest na 6 grudnia w Tel Awiwie. Producent postanowił zadbać o zbudowanie napięcia przed odsłonięciem swojego ważnego, żeby nie powiedzieć przełomowego modelu w klasie kompaktów.

Po wcześniejszych prezentacjach zdjęć zamaskowanego auta, danych technicznych i innych szczegółów, przyszedł czas na kabinę. Na razie dostaliśmy jedynie szkic, ale pokazuje on to, co najważniejsze. Czyli nowe podejście zarówno w kwestii designu, jak i wyposażenia w nowoczesne rozwiązania w dziedzinie łączności.

Styliści postawili na przejrzystość kokpitu. W opcjonalnym wyposażeniu zamiast tradycyjnych zegarów dostaniemy wyświetlacz wirtualnego kokpitu o przekątnej 10,25 cala, umożliwiający szeroką personalizację ustawień, a także wybór jednego z pięciu dostępnych widoków.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Z kolei na środku deski rozdzielczej króluje drugi ekran, mający 9,2 cala przekątnej, obsługujący większość systemów i ustawień, poza klimatyzacją. Ta ostatnia ma swój osobny panel sterowania, z tradycyjnymi pokrętłami i przyciskami. To duży plus, zwiększający komfort użytkowania.

Warto zwrócić uwagę, że wspomniany ekran centralny umieszczony został wysoko, tak że kierowca nie musi szukać go wzrokiem w czasie jazdy, mogąc korzystać z wyświetlanych na nim informacji.

W nowej kompaktowej Skodzie oświetlenie wewnątrz jest dostępne w dwóch wariantach: białym i czerwonym. Istnieje też możliwość zamówienia tapicerek wykonanych z ekskluzywnego materiału Suedii.

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala, fot. Skoda

Skoda dużą wagę przywiązuje do usług z zakresu szeroko pojętej łączności. Wśród usług connectivity pasażerowie mają dostęp do interesujących ich danych na temat pojazdu za pośrednictwem tabletu lub smartfona.

Mogą zdalnie otrzymać informacje na temat aktualnego przebiegu auta, zużycia paliwa czy lokalizacji samochodu oraz ustalać przyszłe trasy z dowolnego miejsca i wgrywać je bezpośrednio do systemu nawigacyjnego, dostępnego wewnątrz pojazdu.

Przypomnijmy, że Skoda Scala ma mieć bardzo przestronne wnętrze. Rozstaw osi nowego modelu wynosi 2649 mm, przestrzeń na kolana dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie 73 mm, natomiast wolne miejsce nad głową to aż 982 mm. Scala ma też największy w segmencie bagażnik – jego pojemność to 467 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ta zwiększa się do 1410 litrów.

Zobacz także: Skoda Scala - znamy gamę silników

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA