REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala wzorowo w testach Euro NCAP

Kompaktowa Skoda Scala została wyróżniona najwyższą pięciogwiazdkową notą w europejskim teście bezpieczeństwa Euro NCAP.

Skoda Scala w teście Euro NCAP Materiały prasowe
Skoda Scala w teście Euro NCAP, źródło: ueroncap.com

Niezależna europejska organizacja Euro NCAP, badająca poziom bezpieczeństwa nowych samochodów, przeprowadziła kompleksowy test kilku modeli, wśród których znalazła się Skoda Scala. Model ten otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek.

Ale to nie wszystko, bo czeski model uzyskał aż 97 proc. punktów w kategorii „ochrona dorosłych” oraz pełne sześć punktów za ochronę rowerzystów. Zdobyte wyróżnienie stawia nowy na rynku kompakt wśród najbezpieczniejszych pojazdów w swojej kategorii.

Skoda Scala, oprócz ogólnej pięciogwiazdkowej noty, uzyskała wspomniane 97 proc. wszystkich możliwych punktów w teście dotyczącym bezpieczeństwa osób dorosłych. W tym miejscu trzeba dodać, że jest to jeden z najlepszych rezultatów w historii Euro NCAP.

Wspomnieliśmy też, że najnowszy kompakt Skody osiągnął maksymalne sześć punktów za ochronę rowerzystów. Na tak dobry rezultat testu wpływ miały systemy bezpieczeństwa zastosowane w modelu Scala.

Wśród nich wyróżnić trzeba poniższe systemy, oba oferowane w standardowym wyposażeniu:

  • FRONT ASSIST z funkcją ochrony pieszych i rowerzystów,
  • CITY EMERGENCY BRAKE - zintegrowany system awaryjnego hamowania w mieście.

Zobacz także: pierwsza elektryczna Skoda już jest!

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

W kategorii systemów wspomagania kierowcy wyróżnione zostały ponadto systemy SIDE ASSIST, który ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu lub znajdujących się w martwym punkcie samochodu oraz dostępny w standardzie asystent pasa ruchu LANE ASSIST, oceniony na 3,5 punktów w czterostopniowej skali.

- Inżynierowie Skody nieustannie pracują nad optymalizacją aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa naszych modeli. Nowa Scala została wyposażona w systemy wspomagania kierowcy do tej pory zarezerwowane głównie dla samochodów klasy premium – powiedział Christian Strube, członek zarządu Skoda ds. rozwoju technicznego.

- Osiągnięcie najwyższej pięciogwiazdkowej oceny w europejskim teście NCAP jest potwierdzeniem naszej codziennej pracy. Jesteśmy szczególnie dumni i możemy się pochwalić, że wszystkie aktualne modele marki uzyskały najwyższy, pięciopunktowy wynik w teście Euro NCAP – podsumowuje Christian Strube.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Skoda Scala – hartowana stal

Skoda Scala stworzona jest z materiałów o podwyższonej twardości, zapewniającej odpowiednią sztywność. Nadwozie wykonane jest ze stali, z której 70 proc. charakteryzuje się wysoką i bardzo wysoką wytrzymałością lub jest specjalnie hartowana.

Ponadto kompaktowy model Skody wyposażony jest w dziewięć poduszek powietrznych, w tym opcjonalną poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy i opcjonalne poduszki boczne z tyłu.

Dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo obejmują hamulec MULTI-COLLISION BRAKE, opcjonalny proaktywny system ochrony pasażerów CREW PROTECT ASSIST, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina pasy bezpieczeństwa, a także rozwiązanie Top Tether do mocowań ISOFIX, która stabilizuje fotelik łącząc go z oparciem siedzenia samochodu dla jeszcze większej ochrony najmłodszych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA