REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Skoda Scala z nagrodą Red Dot za design

Nowa Skoda Scala została nagrodzona w konkursie Red Dot Award 2019 w kategorii stylistyki.

Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Niedługo po swojej premierze, Skoda Scala otrzymała pierwsze wyróżnienie. Jury złożone z czterdziestu międzynarodowych ekspertów przyznało nowemu, kompaktowemu modelowi prestiżową nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design.

Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym, z którym Skoda wchodzi w nowy rozdział pod względem designu. Kolejnym jest pokazany niedawno SUV Skoda Kamiq, a w kolejce czekają już następne modele.

Atrakcyjna sylwetka, dynamiczne linie i starannie zaprojektowane detale – to cechy, z którymi nowa Scala, jako pierwszy model produkcyjny Skody, prezentuje nowy, bardziej emocjonalny design auta. Dzięki wyważonym proporcjom, uwypuklonym konturom, opływowym liniom i zaawansowanej aerodynamice, linia nadwozia zyskała nowoczesny i sportowy charakter.

Zobacz także: Skoda Kamiq debiutuje w Polsce

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019 Auto Motor i Sport
Skoda Scala - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

Nowy model Skody wyróżnia się pionową osłoną chłodnicy, dynamiczną linią dachu i sportowym dyfuzorem, zaokrąglającym szeroki tył samochodu. Ponadto Scala jest pierwszym modelem produkcyjnym na rynku europejskim z napisem „Skoda” na pokrywie bagażnika, zastępującym tradycyjne logo.

Red Dot Award to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów designu na świecie. Jury przyznające nagrodę składa się z międzynarodowych ekspertów: niezależnych projektantów, naukowców i dziennikarzy branżowych.

W tym roku oceniali około 5 500 zgłoszonych produktów, biorąc pod uwagę kryteria, takie jak:

  • stopień innowacyjności,
  • funkcjonalność,
  • jakość,
  • trwałość,
  • wpływ na środowisko.

Ceremonia wręczenia nagród 64. edycji konkursu została zaplanowana na 1 listopada.

Nowa Scala jest 13. Skodą, która otrzymała nagrodę Red Dot Award. W 2006 roku Skoda Octavia II COMBI jako pierwsza przedstawicielka marki została uhonorowana tym prestiżowym wyróżnieniem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA